Koniec RP - chcem dať výpoveď, mám nárok na podporu?

ahojkomojko
8. apr 2019

AHOJTE.Viete mi poradit prosim?
Som zamestnana asi 10 rokov bola som 3 roky s jednym synom doma na materskej potom som musela 9 dni si zobrat dovolenku a potom som zase ostala na mateskej 3 roky s druhym.Teraz mi konci 5.5. rodicovsky.Chcem dat vypoved pracovny cas nevyhovuje.Mam narok na podporu z uradu prace?

lubik87
8. apr 2019

@ahojkomojko ak PP stále trvá určite máš nárok..vieš si zriadiť aj maximálnu podporu

ahojkomojko
autor
8. apr 2019

@lubik87
A ak mozem poprosit radu ako to urobit. Dakujem

ahojkomojko
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubik87
9. apr 2019

@ahojkomojko ak máš ešte dovolenku čo by si mala.mat tak azda nemýlim stačí keď si vyberieš 1 deň dovolenku potom ukoncis PP zvyšok si necháš preplatiť ...skús dať má imalna podpora po lupu tu na mk veľa.sa.o.tom.pisalo zistíš viac

vall1319
9. apr 2019

Na max. podporu treba vyčerpať 1 deň dovolenky a hneď v ten deň ( ten istý dátum) dať zamestnávateľovi Ukončenie prac.pomeru dohodou ( zvyšnú dovolenku nech preplatia).

ahojkomojko
autor
9. apr 2019

@vall1319
Takze ked mi konci 5.5 je nedela a 6.5. Dam vypoved s dohodou tak uz mi to bude platit dovolenku mi idu preplatit.

klarissa25
9. apr 2019

@vall1319 prosim ta koncit mi bude rodicak 29.6 a 30 si mam zobrat dovolenku a, ukoncit Pp ku 30temu tiez? Dakujem

siska53
9. apr 2019

@klarissa25 ja som presne tak mala.. 30.mi koncil rodicak, 31.som.cerpala dovcu a to bol aj posledny den mojho PP. Ale tym, ze som hned od 1.nastupovala do novej prace, tak som.si tu max.podporu ani nestihla vybrat..ale presne kvoli nej to so mnou takto byvaly zamestnavatel riesil, lebo v case,ked som tu vypoved podpisovala, tak som to miesto nemala iste.