Neviem zapadnúť do kolektívu

17. jan 2023

Nastúpila som do novej prace, som tam cca tyzden ale nemam si čo povedat s kolegami a neviem o com s nimi rozpravat. Mam pocit že ma tam nechcú lebo som len ticho a neviem sa zapojiť do konverzácie.

natal1230
17. jan 2023

Ahoj, to je v kazdej novej praci. Tiez som to zazila a casom sme si nejak sadli. Je vas tam vela? Je tazsie zapojit sa do kolektivu, kde sa ludia navzajom poznaju uz dlhsie. Hlavne nebyt ticho, aby si nevyzerala ako ta “ticha”. O com sa napr bavia medzi sebou? Skus sa nejak zapojit do debaty, zacni sa ich vypytovat a oni sa zacnu tiez. Potom to uz pojde same. Mozno si len myslia, ze si hanbliva alebo ze sa s nimi bavit nechces. Drzim palce.

sunshine_007
17. jan 2023

Skus priniest nejaky kolac, zakusok.. najlepsie tebou upeceny, a ponukni ludom ku kave, mozno to navodi sympatiu v kolektive a priestor na rozhovor. ;)

lelluska
18. jan 2023

Nepojde to hneď. Je to prirodzene, oni sú kolektív, ty si nová musíte si zvyknut. Dôležité je však ukázať záujem, že zapadnúť chces. Absolútne suhlasim s komentom vyššie, priniesť koláčik a ponúknuť je velmi mile gesto. Taktiež je dobre skúsiť každý den nejakú konverzáciu s rôznymi ludmi. Pochval kolegyni sako, spýtaj sa odkiaľ ho ma. Samozrejme pracovne temy. Pojdes si urobiť kavu, spýtaj sa či si niekto neurobi prestavku s tebou😊

jesenzima
18. jan 2023

Ani ja skoro nikde nezapadam, a ani nechcem. Ľudia, s ktorými si neviem nájsť spoločnú reč ma nezaujímajú, okrem práce s nimi nepotrebujem riešiť nič iné... Samozrejme že komunikujem slusne, pomôžem, poradím ...

danica2711
18. jan 2023

časom sa to poddá, skús tomu pomôcť zo začiatku úsmevom, pár slovami, časom viac... a keď sa to nepodarí, skús sa zmieriť s faktom, že v robote človek nehľadá priateľov, stačia slušní kolegovia a zaujímavá práce

m226
18. jan 2023

Ja som to tiež zažila nová práca po rodičovskej dovolenke nový ľudia kolegyne boli staršie ako ja nevedela som o čom s nimi rozprávať zaucala má tiež staršia pani keď som sa dala do reči s ňou začali zo mnou hovoriť aj ostatné žienky bude dobre chvíľku trvá kým ťa vezmú medzi seba ale zvyknú si teraz po rokoch keď sa stretneme sa nevieme rozlúčiť len kecame a kecame sú to skvelé kolegyne aj keď firma už nieje my sme stále v kontakte

teleskop
18. jan 2023

CAS CAS CAS