Clostilbegyt a Duphaston

evka1704
17. apr 2012

mile snazilky,ked vam mozem odporucit,tak neberte ten clost.,vytvaraju sa vam folikuly,ale mozu obsahovat vela vajicok a mozte mat aj viac pocetne tehotenstvo a deticky nemusia byt v poriadku.ja som sa zacala venovat Billingsovej metode a aj teplotu som si merala.teraz to uz poznam,tak sa nemusim sledovat.ako prve zistite,ci je vas partner v poriadku.ja som urobila tiez chybu.brala som clost,potom duphaston a nakoniec som skoncila na laparoskopii.vsetko sa mi vajickami,co sa mi tvorili upchalo.keby mal niekto nejake otazky,rada odpoviem.

ika84
27. apr 2012

@beju podari sa iste 🙂 a dakujem v pondelok pojdem, uvidim ci nieco uvidime 😀

beju
30. apr 2012

Baby prosím vás pekne, ktoré beriete, alebo ste brali clostil nemali ste problémy so špinením? Ja som 2 cykly dozadu vybrala clostil 1x (od 3 dňa cyklu ráno-večer 1 tabletka), potom som vymenila gynekológa, takže na ďalší cyklus som už clostil nebrala. Od ovulácie asi na 20 deň cyklu som začala špiniť až do začiatku menzesu. Ten odznel cca minulý utorok a špinenie je stále. Ja mám už normálne strach, že čo to je kurník. V živote som nemala takéto problémy. Dnes som mala ísť na folikulometriu, ale boli sme odcestovaní, najbližšie sa k lekárovi dostanem až vo štvrtok doobeda. Myslela som si vtedy, že to špinenie okolo ovulácie je len jej sprievodným prejavom, ale toto sa mi už vôbec nepáči. Normálne mám strach sa milovať. Môže to byť vedľajší prejav toho clostilu? Prepáčte za tie detaily.

marecek1
1. máj 2012

@beju ja som práve dobrala clostil, brala som ho už 2krát - v jeseni, a znova teraz, ale so špinením som problémy nikdy nemala.

ika84
2. máj 2012

@beju ani ja...žiadne špinenie

dámy mam to potvrdene lekarom, male drobča sa pekne vyvija, o 3 týždne kontrola...jupiiii

marecek1
2. máj 2012

@ika84 tak to je super 🙂 🙂 aj ja už chcem takéto radostné správy zvestovať svetu ☹

ika84
2. máj 2012

@marecek1 budes...minuly mesiac som na tom bola tak ako ty..a ked som dostala ms tak som plakala ako male decko....a vidis ako to dopadlo.... 😀 drz sa

beju
2. máj 2012

dievčatá zajtra doobeda utekám k lekárovi na tú folikulometriu. Som zvedavá, čo mi povie na ten môj spomínaný problém. Utavične na to musím myslieť - normálne mám strach do kelu. Držte palce. ika84 - zo srdca blahoželám. Pamätám si ešte na ten pocit, keď som otehotnela s našou Julkou a lekár mi povedal, že " a je to tam!!!" To sme sa ale vôbec takto netrápili ako teraz - podarila sa nám na 2 šup

milacik3
3. máj 2012

baby co znamena ked som mala 29 DC (pondelok) // ciarky na tehot.teste ale bola slabucka ciarka (ziadny duch) je vidno ale slaba...tak ma napadlo ze za 2 dni vyskusam...lebo malo by HCG stupat kazdych 48 h ale to viem je to individualne...tak 31DC (stredu) bola ta ciarka taka ista....
prvy test (kazetovy mamatest) a druhy test (mama test pruzkovy).......idem zajtra na krv a vysetrenie mam ist...
mam uz 3 den hnede spinenie ☹
a vcera som si nahmatala vajecnik pravy aj ma pobolieva trocha....je to mozno cysta ☹ a...citala som ze ked su slabe ciarky...tak to je mozne ze je to sposobene aj cystou (niektore duh to robia) - co si o tom myslite ?

beju
4. máj 2012

@milacik3 netušíííím, ktovie možno budeš tehu??? nikdy nevieš.

Ja som včera od lekára dostala lutenyl na 10 dní a špinenie, vlastne takmer krvácanie skončilo po 1 tabletke. Jupííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí.

zuzkag2
11. jún 2012

ahojte babulky, darujem dufik 2balenia a clostyl 1balenie....len osobny odber,info cez iP

fifitko25
11. jún 2012

ahojte, tiež mi ostalo ešte 5 tabletiek clostilu (v balení je 10, polovicu som vybrala), kto má záujem podarujem, pošlem aj poštou 😉

liliana0000000000000
24. jún 2012

Ahojte babbulky, nevedela by ste mi niektora poradit. ovulaciu mavam az 20. Dc a cyklus mam 30 dnovy, z toho mi vychadza ze lutealna faza trva iba 10 dni, je mozne otehotniet i ked je lutealna faza kratsia ??

evka1704
autor
3. júl 2012

@liliana0000000000000 ano,je mozne otehotniet,no neviem,ci to uz nie je stary prispevok,ale napisem 🙂

dadenka42
4. júl 2012

Ahojte, môžem sa spýtať, brala niektorá z vás Clostibelgyt 3x denne ? Zatiaľ som sa dočítala, že sa užíva 2x denne. Mám ho na stimuláciu pred IUI, no cykly mám normálne, s ovuláciou... Beriem ho teraz tretí deň, ešte dvaaa...porazí ma, som z toho podráždená a nervozna...:(((

lucetta
5. júl 2012

ahoj @dadenka42, ja som clostil brala 3 x denne, ja som neovulovala a napriek tomu to bol zabijak..treba to brat s rozumom a akonahle by si sa citila zle hned vysad a daj vediet dr. ja som stimulovala dost dlho , davky mi zvysoval, ale nakoniec som ho ,musela vysadit, nerobil mi dobre:( drzim palce

dadenka42
6. júl 2012

lucetta ďakujem...ozaj mi to nerobí dobre, zajtra idem na kontrolu folikulov -9DC, lebo ja mávam ovulku skôr. Beriem so sebou aj pregnyl, tak snáď mi ho už aj pichne... nech už mám IUI šťastne za sebou 🙂. dnes som brala clostil ráno, som rozhodnutá, že tie ďaľšie 2 tabletky dnes už nevezmem....
Držím aj tebe palce

icer
18. júl 2012

@ika84 ahoj moja, sme na tom rovnako, ja mám laparo za sebou, a bolo to úplne v pohode, urobila sa mi cysta ako grep, a ani žiadne lieky som nebrala, teda HA vtedy, bolo to asi 3roky alebo 2 nazad, ani už neviem, je to jedno, laparo je úplne v pohode, kludne by som na to šla, ak by mi to zaručilo babatenko,
mám syndrom PC vaječníkov, dnes som bola u jednej superovej doktorky, ktorá mi konečne všetko vysvetlila, paradox, má 28 rokov ako aj ja.....
nerob si ťaškú hlavu, isto sa aj my raz dočkáme
mne moja obvodná robila dáky ster, mám vraj imunologickú poruchu, hlien na krčku maternice mi podlanej zabíja spermie, a ktomu mám dalšie dve cysty, ktoré treba sledovať,ale nevdzávam sa....
ja viem, že sa dočkám
idem do heliosu, teda chcem sa tam objednať,
prvé čo si budem pýtať je klostilbegyt !!!! je to to jediné čo nám môže pomôcť k tomu, aby prebehla ovulka. dokonca aj táto doktorka mala 2 roky problém s cyklom, po antikoncepcii je to vraj bežné... a teraz má krásne zdravé dve deti, nie dvojičky......
proste ked to používajú v tých centrách, helios má 46 percentnú úspešnosť... asi to nebude žiaden jed !!!!
hlavne klud !!!!

claudibaby
23. aug 2012

@ika84 Gratulujem, nakoniec sa Vám to krásne podarilo....
@soldi Si ešte tu?

claudibaby
23. aug 2012

Babenky takže aj ja sa pridávam, nakoľko už sama nevládzem, neviem čo mám robiť...Už od začiatku som mala problémy s ms, buď prišla strašne silná, alebo celé mesiace vôbec nič. Nasadili sme na 10rokov antiku, pomohla iba počas užívania, odstránila cysty, no teraz pred rokom po vysadení som znova na začiatku. Ja vôbec nemávam ms, mám veľa mužských hormónov, priberám a mám plešinu na hlave. Vlani som dostala duphaston, brala som ho 2mesiace a potom mi ms tikala ako hodinky, no rozhodli sme sa pre svadbu a veľa stresov asi spôsobilo to, že na svadbu v máji som mala už len špinenie počas svadby a odvtedy nič. Už neviem sama čo mám robiť, drahý by chcel mimino lenže keď nie je ms nie je asi ani ovulka a tým pádom tehu tiež nie. Prosím poraďte mi čo mám robiť???????????????????????

trinity333
23. aug 2012

ahoj, neponukol ti doktor clostilbegyt?

trinity333
23. aug 2012

@claudibaby ahoj neponukli ti clostylbegyt? mne pomohlo na posledný pokus 😉

claudibaby
23. aug 2012

@trinity333 Nie, keď som bola uňho naposledy predpísal mi vtedy duphaston a povedal, že ak neotehotniem do pol roka tak musím ísť na laparoskopiu, lenže čo som čítala že to strašne bolí, tak som sa zľakla, že som u lekára odvtedy ani nebola.

trinity333
23. aug 2012

@claudibaby aha tak ja som mala duphaston + clostylbegyt máš to na 3pokusy to je 3mesiace mne nezabral ani raz ale ten posledný mesiac mi nevidel na folikulometrii jeden vaječník, vraj bol schovaný za črevom 😖 tiež som mala isť na laparu, bola na nej moja sestra vraj obrovská bolesť potom ( ale každý máme iný prah bolesti ☹ )
tak ked som začala riešiť laparu ísť či neísť a neriešila som už baby tak som otehotnela ani neviem kedy 🙂 takže zázrak a teraz som v 22týždni. Skús sa spýtať doktora alebo zájsť k inému... Ale zase lapara jej pomohla k babätku

claudibaby
23. aug 2012

@trinity333 Tak to áno, lenže načo mi chce robiť laparu, keď ja predsa nemám ms a tak nemôže byť ani ovu a ani tehu, takže podľa mňa je to úplne zbytočné, teda si to myslím. O lapare písali všetky kočky, mamičky, že to strašne bolí takže tomu sa chcem vyhnúť, lenže ja už neviem kde mám hľadať dobrého doktora, ktorý by mi pomohol. A keď sa berie ten clostylbegyt tak to treba chodievať na sono či na čo? Ja tomuto vôbec nerozumiem, len sa bojím, že čas ide proti nám. ☹

trinity333
23. aug 2012

@claudibaby mne tiež za každú cenu, na laparu... Ale podľa mňa toto vyskúšať treba aby sa ti tvorili folikuli-vajíčka, ktoré prasknú v určitých rozmeroch alebo sa vytvori z nich cysta. Budeš chodiť na sono-folikulometriu po každom dobratí tabletiek raz za mesiac a tam pozrie či sa ti spravilo vajko alebo nie a možno ti pomôže aj injekciou pregnyl aby prasklo, ako mne na druhý pokus, aj krásne prasklo a nepodarilo sa... tak to treba vyskúšať spýtaj sa ho nič za to nedáš a až potom laparu. Trošku ma z toho boleli vaječníky a cítila som sa napuchnutá aj som asi pribrala, ale ak to má stáť zato, tak kašlať na to. A je tam aj riziko viacpočetného tehu. ale to ti on povie na tom sone koľko vajíčok sa ti asi môže uvolniť ale niekomu sa neurobí ani jedno.

claudibaby
23. aug 2012

@trinity333 Neviem, ja som už z toho zúfalá, možno by úplne stačilo ak by som pravidelne mávala ms, no možno ani vtedy nenastáva ovulka, ja už proste neviem čo a ako robiť, striedam doktorov ako na bežiacom páse, jedna mi povedala, že každá baba bude raz matkou, druhý ma chce iba na laparu poslať, tretí nič so mnou nerobil...ach jaj ja som presne taký prípad ako @ika84 len ona je tenká a ja som moletka.

soldi
23. aug 2012

@claudibaby ahoj, ano, som, ak chces poradit, napis mi prosim do IP, dakujem 🙂

zuziklc29
18. sep 2012

@claudibaby ahoj,ja mam to iste co ty . . .ja som brala 14 rokov antiku. . . . .teraz pres casom som bola na laparke,teda pred mesiacom a opat dnes mi zistil lekar,ze tam mam cystu.,menzes prisiel,dl mi opat hormony,pribrala som ale dal mi aj vitamin B,a vraj ak sa to teraz nepodari tak len umelo . . .tiez som uz hotova z tohto vsetkeho,a este aj kyselinu listovu mi dal . . . ☹

zuziklc29
18. sep 2012

@evka1704 kedy konkretne tu budes? 😀 ale nie chcem sa opytat,pol roka som brala duphaston a aj clostyl a teraz som po laparke,zase mi dali hormon norethisteron a vraj ak sa toto nepodari tak jedine umelo,po lparke som mesiac a opat tam mam cystu

javorinka2
20. sep 2012

@evka1704 a po laparke ako, lebo aj ja sa chystam na nu, mne sa po slostyle niekedy folikul ani nevytvoril ☹