Endometrióza a liek Visanne

vevaaa
22. feb 2012

Ahojte dievcata, chcela by som sa spytat, ci mate niektora skusenost s uzivanim lieku "visanne", ktory je vyvinuty specialne na liecbu endometriozy...
Mam endometriozu, bola som na nu uz dva krat operovana, snazime sa s manzelom cca rok o dietatko, no zatial neuspesne...
Lekarka mi odporucila, dat si na pol roka od snazenia sa o dietatko pauzu a odporucila mi nasadit si antikoncepciu alebo visanne, neviem co mam robit, ako sa rozhodnut...
Ak s niecim podobnym mate skusenosti poradte prosim . Dakujem

lanny33
14. feb 2013

@yukki teraz musim mesiac cakat na dalsi menzes a potom sa pani doktorka poradi s panom primarom Trencianskej gynekologie a az potom mi navrhnu vhodnu liecbu. Manzel je zufaly pretoze doteraz som nemala ani zlomeny zub a zrazu nehom 2 rokov skoro 3 operacie a ta posledna Mama Mia ako keby som bola kus. Ved po mne tam zomrela mlada zena s 2 detmi asi uz skor zvolim sukromnu kliniku v pripade dalsej operacie

yukki
14. feb 2013

@lanny33 no to nie je zlý nápad

sisa1213
5. mar 2013

Ahojte všetci..Aj ja mám endometriózu a už dva krat na operácii..Dovtedy mi neodporúčili nič iné ako operáciu a po liečbe zoladexom čo najskôr otehotnieť..Zatiaľ neuvažujem o dieťati..Od 2007 roku sa to so mnou ťaha..Tento rok som zmenila gynekológa a znova tam mám cystu 5x3,6 cm.Tento lekár mi nasadil visanne na tri mesiace a že ak sa to zmenší tak nemusím isť na operáciu..Beriem ho piaty týždeň a od vtedy sice menzes nebol ale mala som výtok jeden silnejší druhy slabší.Dúfam že to je v norme,píšu to aj v tom letáku tak dúfam že je to normálne 🙂
K tomu všetkému ma celý život trápia mykózy a liečil ma predchádzajúci lekár len čipkamy a krémami a nič iné..Vyskúšala som už aj vštko možné voľne dostupné a aj tak sa to stále vracia..Vylúčila som aj cukor,med,plesnivý syr a mala by som aj droždie (vyčítala som to z netu) ale pečiva sa uplne neviem vzdať inak jem celozrnné chlebíčky tzv. "polistyrény" ..Tento lekár mi hneď povedal že to treba už len imunológa a zistiť čo mi v tele robí šarapatu..
Takže tak,chcela som sa s vami o tom podeliť lebo už to inak nikomu nehovorím a aj keď vystupujem v spoločnosti akože nič,tak ma to každý večer doháňa k slzám.... Má niekto taký problém ešte? Rada sa poučím,prečítam a vymením názory...

ivec16
5. mar 2013

@lanny33 no ja mam podobne... zacalo sa to tehotenstvom, ktore nedopadlo dobre MA, hned po kyretazi zistena endometricka cysta (doteraz nechapem, ako ju vsetci prehliadli pri tehotenstve cca 5x5cm) takze laparka, ktora sa skomplikovala takze o 3 dni laparotomia a par mesiacov po operacii znovu cysta cca 5x8 cm (myslim, ze sa spravila asi 3-4 mesiace po operacii), ale ta nebola endometricka, chceli operovat,ale tym ze mam uz aj laparotomiu, tak ze by to pre zrasty asi laparoskopicky neslo a rezat zas celu by som sa nedala, tak sme sa dohodli len na punkcii... cize 4 narkozy v priebehu jedneho roka... ak ide len o vodovu cystu, skus sa dohodnut na punkcii (je to sice len kompromis, ale aj keby ti ju normalne oddoperovali s obalom, moze sa hocikedy spravit dalsia) a punkcia je ovela mensi zakrok...

lanny33
5. mar 2013

Dievčatá myslím, že mám riešenie endomeriózy, bez liekov bez operácii, len mi dajte este dva tyzdne, aby som to potvrdila a dam Vam nadej, ked to na mne zaberie!

yukki
6. mar 2013

@lanny33 to ašpiruješ na nejakú svetovú cenu z oblasti zdravotníctva teda.....

ivec16
6. mar 2013

@lanny33 no to som teda zvedava, neviem ci to vydrzim 2 tyzdne 🙂, a
@yukki tiez si myslim 🙂

yukki
6. mar 2013

@lanny33 aj ja som nedočkavá, nezabudni potom napísať. Mne osobne pomáha strava a životný štýl,...ale teda nie na vyliečenie, len zmiernenie ťažkostí na znesiteľné....drž sa a testuj!

leya
6. mar 2013

@lanny33 pridavam sa k nedockavym cakajucim na ten zazrak 🙂

meca
8. mar 2013

@yukki ako si zmenila stravu a zivotny styl?

yukki
8. mar 2013

@meca vylúčila som cukor, začala som stravu podľa krvných skupín, piejm min.2l čistej vody denne, dva razy do roka detoxikujem a tak....
a spím s hlavou na sever.

meca
9. mar 2013

@yukki dakuejm pekne a pomaha tato zmena?

yukki
9. mar 2013

@meca no tuším že hej-.....teda, bolesti endometriózne sú znesiteľnejšie.

meca
9. mar 2013

@yukki tak to je super 🙂)

vevaaa
autor
20. mar 2013

@zuzinka44 ahoj, az teraz som si vsimla tvoju otazku... Ja som pocas uzivania visanne menzes nemala, co bolo dobre, pretoze ani nema byt! No a po vysadeni liecby som tiez nedostala, nistihla som, pretoze do 2 tyzdnov sa mi podarilo otehotniet 🙂...

yukki
20. mar 2013

@lanny33 halooo! No ako?

zuzinka44
20. mar 2013

@vevaa ahoj, no prvý menzes som nakoniec dostala, ale ten druhý mi mešká už 5 dní. Robila som si test po 3 dní meškania, ale nič. Myslíš že je to skoro robiť si test a že mi to ešte neukázalo že som tehotná? Mám ešte počkať, alebo je to len planý poplach. Je možné že som si test robila príliš skoro? bože tak by som sa tešila keby mi ukázalo že som tehotná

vevaaa
autor
21. mar 2013

@zuzinka44 je to urcite skoro, malo by vraj ubehnut aspon 10 dni od snazenia sa, aby sa na teste ukazal vysledok...ale ja som si robila 2 testy a nic mi neukazalo...Sla som k doktorke, pretoze som sa necitila dobre, zobrala mi krv na vysetrenie HCG a na druhy den mi volala, ze som pravdepodobne tehotna a mam sa dostavit do ambulancie 🙂... A dnes sme uz v 9 mesiaci 🙂...Takze sa nestresuj, pockaj este a ak menzes nepride a ani test nebude pozitivny, skus zajst k lekarovi a uvidis... Drzim palce 🙂))!!!

lanny33
22. mar 2013

Mile dievcata, liek na endošku je Rakytníkovy olej. Počas 3 týždňov každý večer na tampón dáme jednu lyžičku oleja na tampon zasunieme dovnutra(musí to by iba v noci, a je dobre sa vyvarovat sexu a ked nie je menštruácia). Brala som to mesiac, po kontorle sa cysta zmenšila o cca 2 cm z 5x5 cm.Čo sa týka bolestí tak tie sa objavia už len sem tam. Vysoký zápal zmizol. Doktroka bola úplne hotová, lebo už som mala nachystaný ďalší termín operácie. Radšej som jej ani nepovedala čo som na to vyskúmala. Ešte skúšali sme to 4 baby a každej sa to behom mesiaca zmenšilo a bolesti ústúpili. A dokonca sa aj chuť na sex po veľmi dlhej dobe objavila.

janka300
22. mar 2013

Ahojte, ak máte záujem poslem recept z veľmi starej liečivej knihy, kde sa z bylín robí čaj, je uvedené presné dávkovanie, ja momentálne zháham byliny a idem si to uvariť. Dalej su tam presne uvedené vitamíny, ktoré treba užívať a najma detoxikovať pečen. Viem, že tých receptov je vela, ale treba skúšať. Určite vyskúšam aj ten rakytníkový olej a budem vás informovať, ako zaberá ten čaj. Ja cystu teraz nemám, fungujem na hormálnej liečbe, ktorú mi lekár odporučil. Ak budete mat záujem, poslem presny recept z tej knihy. Moja mama si vdaka tým receptom vyliečila tazky zapál obličiek tak myslím ze ani tie byliny nie sú zbytočné. Drzím vám palce.

dark23
7. apr 2013

Zdravím z čech spolubojovnice s endometriozou,mě byla zjištěna v listopadu-náhlá příhoda břišní,laparo a endometrioza na světě,po operaci teplota-nasazena 2 anibiotika,v lednu znova hospitalizována pro teploty-další antibiotika,mám ji na vejcovodech na pobřišnici,vaječníkách a v rektovaginálním septu,nasazen lék vissane s tím že po třech měsících domluvena operace v praze na specializované klinice,3.4.jsem byla na kontrole endo.cysta se zmenšila skoro o dva centimetry 🙂 bolestti téměř žádné-Praha zrušena,ovšem dva dny na to bolesti a znova teploty-asi z té prohlídky,nebo jak jsem v čekárně prostydla nevím,no zatím k doktorovy nejdu-čekám jak se to vyvine.změnila jsem životní styl-doktor říkal že to hodně pomohlo zlepšení-tak všem doporučuji...

meca
8. apr 2013

@dark23 ako si zmenila životný štýl??

dark23
8. apr 2013

@meca ahoj,nejím -maso,mlečné vyrobky,bilou mouku(peču si vlastní chleba z žitného kvásku a celozrné mouky),sladim jen kokosovým(palmovým)cukrem nebo sirupem z agave,žádná ečka,konzervanty,atd.je to v podstatě veganství-velmi radikální-ale plno neduhů se tim vytratilo-doufám že to vzdá i endometrioza 🙂
např dnešní jídlo- 2 banány,,orestovaná mrkev,porek,kapie s rýží na kari,,velká mísa zeleninového salátu a čerstvě upečený chleba,,dále si lisuji ovocné a zeleninové štávy.žádný alkohol,kafe,jen zelený nebo bilinkový čaj
zdá se to chudé ale není-velmi rychle jsem si kupodivu zvikla..samozřejmě občas zahřeším 🙂
kdyby tě ještě něco zajímalo tak se ptej pa pa

meca
8. apr 2013

dark23 no dakujem pekne za informaciu.Verim, ze sa Ti polepsilo 🙂)) Ja som na bezlepkovej strave a zacal som jest kozie a mliecne vyrobky... uplne chcem vylucit kravske mlieko´a biely cukor

dark23
10. apr 2013

tady něco o výživě a prevenci u endometriozy http://www.vegspol.cz/view.php?cisloclanku=2004...

evka3
2. máj 2013

ahojte... prečítala som si Vaše príspevky a teraz sa dosť neviem rozhodnúť... dosť často sa mi vracajú cysty, až to skončilo laparoskopiou pred 3 týždňami a potvrdenou endometriozou, ktorú doktor predpokladal. Ložiská objavili v dutine brušnej, len na ľavom vaječníku bola aj cysta. Teraz mi predpísal na pol roka Visanne, len trošku rozmýšľam či sa do toho pustiť, tiež sa bojím vedľajších účinkou, ale zasa je pravda, že s tým človek môže prestať ak by to bolo fakt zlé.. Ja som trošku tiež zástanca aj alternatívnej liečby, takže hneď po operácii som nabehla na čaj, ktorý je určený na liečbu endometriozy, posielam odkaz: http://www.otehotnenie.sk/product/bylinny-caj-p...
len dúfam, že bude v pohode, že beriem aj čaj aj lieky... uvidíme. Tiež by sme mali radi s priateľom bábo, tak uvidíme ako to celé dopadne a taktiež asi musím porozmýšľať o celkovej zmene životosprávy, aj ked zasa až taká katastrofálna nie je, ale asi sa viac snažiť... tak držím všetkým palce a skoré vyzdravenie!!! 🙂

adria1
24. máj 2013

@yukki Môžem poprosiť o akú stravu sa jedná ? čo nejesť a čo áno 🙂 pri endometrioze .Ja s ňou bojujem 7 rokou ☹ , ale ta potvora vyhráva 😠 . Mam brať Visanne ale akosi sa toho bojím .ďakujem za každú radu

yukki
24. máj 2013

@adria1 vylúčila som cukor, kávu, jem približne stravu podľa krvných skupín a taktiež sa snažím dodržiavať delenú stravu...a mala by som obmedziť bielu múku ale na to dajako nemám....čas? vôľu? no a hýbem sa-ale to som sa ja hýbala hodne vždy..... pijem dva litre čistej vody denne....semtam nejaký detox si dám...

cikyta
3. aug 2013

Ahojte.
Mám užívať pol roka visanne. (po pol roku decapeptylu) no teraz po 4 mes.uživ visanne som dostala menzes. Myslíte, že je to OK ? ☹ Jednu tabletku som si dala miesto ráno až poobede. Žeby preto ? ☹

cikyta
4. aug 2013

@ewca
@yukki
@lumkaa
@kikuskala
@vevaaa ..........................