PCOS a kvapky Gynex

88matulka88
18. mar 2021

Ahojte, obraciam sa na vás, lebo potrebujem vašu radu. S manželom sa snažíme cca 2a pol roka o bábätko, samozrejme po roku neúspešného snaženia sme šli na vyšetrenie... Skúsili sme CAR, u manžela všetko ok... U mňa zistili PCOS, a začali hneď liečiť clostylom, po prvom neúspešnom cykle (keď sme hneď absolvovali aj IUI) má chceli zaradiť na IVF. Ja zatiaľ nie som s tým stotožnená...mám obavy a strach... Aj ma znepokojuje to celé, že vlastne ani neviem presne čo mi je a hneď ma idú stimulovať. Čítala som niekde, že pri PCOS pomáhajú gynex kvapky na úpravu cyklu a že niektorým sa podarilo aj otehotnieť... Máte s tým skúsenosti? Čo vám pomohlo pri PCOS k bábätku?

ibajaanikiny
18. mar 2021

@88matulka88 chodila som na hormonalnu jogu a tam boli baby s PCO a inymi problemami,po poctivom cviceni otehotneli...plus skupina ENIRIS na fb,pani Eni pomohla mnohym k otehotneniu (aj z vyliecenia inych chorob)...

hederamonstera
18. mar 2021

@88matulka88 ako by som o sebe citala☺️☺️
mne sa zacinaju lepsit ukazovatele pcos..a pomaha mi zdrava strava, nizkosacharidova a ked uz sacharidy, tak v celozrnnej forme🙂 proste pcos je inzulinovy problem, proste cukrovka vajecnikov

88matulka88
autor
18. mar 2021

@ibajaanikiny ďakujem krásne, idem sa pozrieť na to🤗💞

88matulka88
autor
18. mar 2021

@hederamonstera nizkosacharidova? Čomu všetkému sa vyhýbať? Snazim sa aj ja zmeniť si stravovanie, tiež sa snažíte o bábätko? Podarilo sa ti mať ovulaciu za to obdobie? Ako dlho sa stravujes zdravšie? Nasadila si si aj vitaminiky? Ak áno aké?

sally001
19. mar 2021

@88matulka88 mne po nem narastla cysta...brala som ho od decembra...tento mesiac mi gynekolog oznamil ze mam cystu...neviem ci to je tym ale myslim ze ano...jednu cystu mi uz laparoskopicky odobrali pred 5 rokmi...dieta nemam

88matulka88
autor
19. mar 2021

@sally001 to ma mrzí, práve preto potrebujem vaše názory, dobre aj zle skúsenosti.... či vôbec začať s tými kvapkami🧐ako si riešila tu cystu? Sama praskla? Či sa vstrebala?

bebotka
19. mar 2021

@88matulka88 mne na pco nič nezabralo, ani prírodné a ani lieky, pomohl mi drilling vaječníkov pri laparoskopii

bebotka
19. mar 2021

@88matulka88 mne nepomohlo pri pco nič ani prírodné a ani lieky, podstúpila som laparoskopiu, kde mi urobili drillig vaječníkov a to mi pomohlo

martinad84
19. mar 2021

Pri PCO je veľmi vhodný liek metformin. Metformin je prioritne určený na liečbu diabetes v prvej línii,no pri syndróm PCO dokáže spravidelnit ovulaciu,nakoľko PCO je práve charakteristické anaovulacnymi cyklami. Vhodne je pridať aj inozitol (inofolic) a samozrejme,pri obezite je veľmi dôležitá redukcia hmotnosti + samozrejmosťou pri PCO má byt pravidelný pohyb a zdravá strava. Skúste sa informovať priamo v CAR. Držím palce.

88matulka88
autor
20. mar 2021

@bebotka ďakujem krásne za odpoveď, uvidíme čo mne ponúknu.

88matulka88
autor
20. mar 2021

@martinad84 ďakujem za vzácne informácie 🙂 v CAR mi odporúčali ivf, veľmi nepátrali po tom či tam je PCO až na moju žiadosť som sa dostala na endokrinologiu, a ak správne tomu rozumiem čaká ma dlhá cesta k bábätku, každopádne dúfam, že úspešná 🤗

petra_bororo
20. mar 2021

Ja som takisto mala PCOS pred prvym tehotenstvom a nedarilo sa nam predtym 2 roky otehotniet. Gynekologicka zistila ze mam nejake zle hodnoty v krvi, a vyslala ma na endokrinologiu, kde mi predpisali L-thyroxin 50, uzivala som aj Gynex kvapky a Inofolic combi a cuduj sa svetu o mesiac po uzivani tychto 3 medikamentov som otehotnela 😇 a dnes uz mam 1,5 rocnu sibalku.
Ale snazime sa o dalsie babo uz 8 mesiacov a akosi sa nedari a stale uzivam tieto 3 lieky 🙄 ale neuspesne....Tak teraz premyslam ci prve tehotenstvo bola nahoda alebo naozaj dopomohli spominane lieky ked to teraz akosi nejde 🙄🤔 Vysetrenia a vysledky su ok.....

lusyc
21. mar 2021

Pridám sa aj ja so svojimi skúsenosťami. O prvé mimi sme sa snažili skoro tri roky, PCO mi liečili vtedy už dobrych 10 rokov, najprv antikoncepciou pre nepravidelny cyklus a ochlpenie, potom progesteronom, ked sme sa uz snažili o dieťa. Myslím, že mi to viac uškodilo ako pomohlo. Medzitým som užívala aj gynex aj inofolic aj vyšetrením mi zistili zápal štítnej žľazy, zatiaľ doteraz bez liečby. Prvé tehotenstvo sa podarilo po asi 10 mesiacoch, ked som sa začala viac hýbať, bicykel do zmenenej práce, dovtedy boli len dlhé prechadzky so psom, pila som smothies, kde základ bol špenát, mala som aj gynex aj inofolic. A to úplne náhodou, už som čakala len ďalší cyklus kvôli Pregnylu, ale už nebolo treba. Doktor vravel, že zázrak, lebo folikulometriou mi ziaden folikul nevidel. Ale ovulácia bola o 3 týždne neskôr. Druhé tehotenstvo som začala riešiť, ked mala staršia rok, nasadila som gynex a zacala merať bazalnu teplotu, to doporučujem!, Podarilo sa na druhý cyklus. Mala som 34 rokov, pomerne stálu normálnu váhu 60 kg pri 165 cm. Ale v prvom tehotenstve som mala preeklampsiu, v druhom "len" hypertenziu, čo dávam do súvisu tiež s PCO.
Čiže ja za seba doporučim mať BMI okolo 23, pohyb na cerstvom vzduchu, veľa zeleniny, znížiť prijem bielej múky, kľudne vymeniť za špaldovú, pohánku, ovsené vločky, Gynex, inofolic alebo nosifol, vyšetriť štítnu žľazu a merať bazalnu teplotu.

sally001
21. mar 2021

@88matulka88 nijako ma 14mm zatial a riesim ivf tak mi povedali ze sa nemam znepokojovat

88matulka88
autor
21. mar 2021

@petra_bororo teda vyzerá, že možno som aj ja na správnej ceste, uvidím aké výsledky budú na endo a skúsim si objednať gynex. Tebe držím palečky k dvom ciarockam 🤗

88matulka88
autor
21. mar 2021

@lusyc super,t ak teda musím začať s pohybom každý deň, toto mi chýba, ešte úplne vylúčiť bielu múku, ďakujem za cenné informácie🤗

domi30bratislava
3. jan 2022

Ahojte dievcata. Ak by ste sa rozhodli pre umele oplodnenie ostali mi 2balenia Pergoveris 900 UI. Predam za cenu na zaklade dohody. V pripade zaujmu ma kontaktujte.