Poradíte niečo účinné proti vypadávaniu vlasov?

leon1203
5. dec 2017

Ahojte, v poslednej dobe mám vážny problem s vypadavanim vlasov, pri každom umytí mi vypadne obrovské množstvo vlasov, čítala som rozne príspevky použivam momentalne šampon Alpecin a tablety biosil , lenže nevidím žiadnu zmenu, Dakujem za rady

lilyianka
5. dec 2017

@leon1203 mne pomohol skalicky sampon

kitinka
5. dec 2017

Najprv zisti preco ti vlasy zcali vypadavat. Nerodila si? Alebo nedrzala si nejaku fakt krutu dietu? Popripade nenastali u teba nejake stresy alebo hormonalne zmeny? Vo vsetkych tychto pripadoch zvyknu zacat strasne padat vlasy a padanie niekedy trva aj dva tri mesiace potom sa to upokoji a zacnu dorastat nove vlasy. Pripravky ktore beries neriesia problem okamzite

leon1203
autor
5. dec 2017

@kitinka držala som dietu a mala som aj stresy...tak pred dvoma mesiacmi a mesiac beriem tie lieky a šampon a fakt nič žiadny posun... a myslíš , že mám navštíviť lekára? že vyriešia to nejake predpísané lieky ?

lilyianka
5. dec 2017

@leon1203 mal by to byt on....ja som ho uzivala uz straaaaaasne davno a vtedt mal iny obal ..ale cena by sedela 👍...

lusesitaaa
5. dec 2017

Skus tabletky bioscalin, mne to pomohlo. Cena cca 10 €

kitinka
5. dec 2017

Ak si drzala pred dvoma mesiacmi dietu tak to sedi. Ja som v 2016 mala hladovku april maj a o mesiac nato mi zacali brutalne padat vlasy a upokojilo sa to niekedy na konci leta vtedy som uz videla take male vlasky ze mi zacinaju dorastat. Cize to bude tou dietou a stresmi dokopy tu ti bohuzial lekar nepomoze len vydrzat a daju sa vlasy same dokopy

hettinka
5. dec 2017

@leon1203 daj si spraviť krvný obraz. Mne takto padali vlasy pri ťažkej anémii. Iné problémy nemáš? Nechty sú v pohode? Unavená nebývaš?

jukov
5. dec 2017

trstinovú melasu

brusnatanecnica
5. dec 2017

ČAJ BHRINGARAJ

akex123
5. dec 2017

No ak je to fakt zle a veľa vlasov vypadáva ja by som šla k lekárovi na odber krvi pre istotu.Ja mám taký problém asi tak 3-4roky a to je doba som mám malo železa v krvi a vitamínu D3 že vraj preto no ja to už ani neriešim ale radšej zajdi k lekárovi a máš pokoj😉

lulu1217
6. dec 2017

@leon1203 ahoj, ja som prišla o polovicu vlasov po pôrode, nahodila som 4-mesačnú kúru Donna Hair+vlasové tonikum Biohar a vlasy rastú a prestali vypadávať. Vyskúšaj.

trinneo
6. dec 2017

Ja som s padaním vlasov bojovala celú vysokú školu a vždy počas skúškového, takže som zistila, že u mňa je spúšťač stres, pretože podľa výsledkov u lekára som bola v pohode. Ale odporúčam ísť najprv k všeobecnému lekárovi, povedať čo je vo veci, nech vezme krv, či sa tam niečo neobjaví. AK nie, nech ti dá výmenný lístok ku kožnej (neviem, či to ešte treba, ale vtedy bolo) a ísť ku kožnej, vziať výsledky z krvi, že všetko je OK a požiadať ju, aby si nasadila niečo na úpravu. Ja som mala napr. na predpis nejaké tabletky, ktoré sa robili v lekárni a užívala som 2 za deň 10 dní, potom pauza a potom znova... ale neviem si spomenúť, ako sa to volalo).
Potom na predpis také tonikum Alpicort - je to bohužiaľ na predpis, aj keď v niektorých lekárňach to dali aj bez neho, ale bol strašne drahý...
A ešte mi odporučila šampón proti padaniu vlasov - tie som vyskúšala asi všetky možné😀 A potom ešte zinok a selén dopĺňať, takže si kúpiť nejakú takú kombináciu. A ešte aj čaj zo žihľavy - pogoogluj a nájdeš rôzne možnosti, ktoré budú vhodné aj pre teba.

Ono pri tom, ak to je naozaj zo stresu je problém, že musíš vyživovať zvnútra telo a aj vlasy zvonka...a nemať stres... čo je ešte väčší problém, ak sa stresuješ práve padaním vlasov (taký začarovaný kruh). Jaj a vlastnej aj rozmanitá strava - ako pri všetkom.
A nemať vlasy v gumičke celý deň, resp. ich zbytočne sťahovať a zaťažovať. Radšej si dať nejaký štipec a nesťahovať moc, aby sa zbytočne nenamáhali. A aby si na to nemusela myslieť každú chvíľu počas dňa, nehrať sa s nimi, nečesať a neumývať často (ale to sa dá len, keď si doma a nemusíš chodiť medzi ľudí).

A takisto aj keď nasadíš lieky, toniká, šampóny od výmyslu sveta tak je dobré, aby si vedela, že sa to neupraví po pár týždňoch, ale skôr dať tomu tak mesiac-dva. Takže to, čo sa Ti aktuálne deje, je v rámci noriem... bohužiaľ a treba len vydržať...

Ja už teraz keď príde ťažšie obdobie a aj preventívne si kupujem v lekárni kombináciu zinka a selénu a nejaký ten ALPECIN šampón, prípadne REVALID, ale napr. na ten ALPICORT nedám asi nikdy dopustiť 🙂 to ma držalo v tých najhorších obdobiach vždy nad vodou😀

libawet
6. dec 2017

@leon1203 zinok vo vyšších dávkach ako je bežné a kapucínka lekárska, tinktúra.

lucia37
11. dec 2017

@leon1203 mne velmi pomohol Biosil, bezne dostupny v lekarni, stoji par eur.

miskakyska
11. dec 2017

vidím,že rada experimentuješ s vlasmi 🙂 problém vidím najskor v tej chémii 🙂
....ja odporúčam na padanie piť žihlavovy čaj a umývať vlasy žihlavou...

veronikatiki
8. dec 2020

Vie mi niekto poradit mam autoim.ochoreniektoreprvy x zacalo v lete v aprili nasadili mi po 6 tyzdn.umelom spanku a umelej.pluc.ventilacii kedze zakrvacali oluca 60mg prednisonu. Pribrala som napuchla na tvar hrozne vsetky vedl.ucinky som mala rychlo za pol roka mi ho vysadili na 5mg stastne som odpuchla zacalo to vyzerat nadejne az pred mediacom som zakrvacala znova opat nemocnica bronchoskopia 2 tyzdn.pobyt a zvysenie prednisonu na,ad na 40 mg.... opat zacinanam puchnut myslite si ze to bude opat taky extrem ako prvy x ?ci uz aztak nenapuchnem keduz bolotelo zvyknute na kortikoidy? A prosim vas prvy x ked mi ho dali pred pol rokom vlasy z velmi hustych mi vypadali na max riedke prestali padat ked znizili na 5mg a teraz pri zvyseni opat padaju no mam strach ze uz z tychto este ked zacnu znova tak extremne padat neostanu mi ziadne vlasy...vypadaju vsetky?viete odporucit neco ucine? Dakujem

karima512
20. feb 2023

mne donna hair nepomohli mala som 2 mesiace, celkom mi zabralo amitamin® Hair Plus, do mesiaca prestali ovela menej padat