S čím môže súvisieť nadmerné vypadávanie vlasov?

martina374
3. apr 2023

Dobrý deň, chcem sa spýtať s čím môže súvisieť nadmerné vypadávanie vlasov.
Ide o to, že asi 1mesiac a pol som brala tablety HPVIRIN a potom mi začali vypadávať vlasy. To vypadávanie som pripisovala práve týmto tabletám nakoľko nič iné som v tom období neužívala. Sestrička tiež potvrdila, že nakoľko tieto lieky obsahujú množstvo vitamínov tak nemôže byť ich dôsledkom vypadávanie vlasov. Hovorí sa, že vlasy začnú vypadávať aj v dôsledku zvýšeného stresu atď. ale v mojom prípade by som to vylúčila. Diétu žiadnu nemám. Sem tam som zobrala vitamín C,D a zinkorot na posilnenie imunity keďže vo februári bolo také obdobie, že sme boli aj chorí. Ale už 3.týždeň tie vlasy vypadávajú. Umyjem si ich a ostane mi v ruke celý chumáč, pri česaní to isté. A vidím, že objem vlasov, ktorý som mala doteraz sa radikálne stenšil. Začala som brať tablety revalid a umývať vlasy šampónom Alpecin asi 2.týždeň to takto robím, ale zlepšenie neprichádza.
Prosím poraďte mi čo mám ešte vyskúšať, aby prestali vypadávať. A mám pokračovať v úžívaní HPVIRIN alebo do času kým neodznejú problémy s vypadávaním zatiaľ ho ešte nemám užívať?

Ďakujem.

marcellka32
3. apr 2023

Stresz nedostatok vitamínov a určite choď na vyšetrenie štítnej žľazy endokrinologovi, ak bude v poriadku tak ďalej trichologicke vyšetrenie

martina374
autor
3. apr 2023

@marcellka32 ako nedostatok vitamínov keď tie lieky čo som brala obsahovali samé vitamíny. Ale ďakujem za radu.

marca12
3. apr 2023

@martina374 mne na jar vzdy vypadava vela vlasov. Mozno je to aj zmenou rocnych obdobi. Nemoze to byt aj tvoj pripad?

martina374
autor
11. apr 2023

@marcellka32 čiže z krvi u obvodnej lekarky sa to neda zistiť, z tých hodnôt, ktoré výjdu z rozboru krvi? Musím si pýtať výmenný lístok k endokrinologovi a obvodnej povedať, že kvoli nadmernému vypadávaniu vlasov chcem ísť na odbor. vyšetrenie? No som zvedava na reakciu tej mojej doktorky 🙂