Bílá plomba - kolik stojí?

nikinu
28. říj 2018

Ahojte holky a maminky.chtela bych se zeptat kolik jste platili u zubaře za bílou plombu?po mě paní zubařka chce 1300,- za jednu což mě přijde docela dost😲

klea81
29. říj 2018

@tulikiss a to tě nic nebolelo? zase si nemyslím, že je dobré každého půl roku absolvovat rtg zubů, a ono dobře vyčištěné zuby se kazí minimálně, většina lidí třeba vůbec nepoužívá mezizubní kartáčky ani niť...také jsem byla těhotná, také jsem zvracela a nezkazil se mi žádný zub

klea81
29. říj 2018

@astyna88 no ale mezizubní kazy by nevznikly kdybys používala mezizubní kartáčky a zubní niť ;o)

klea81
29. říj 2018

@janickazabicka aha :D To by byla šílená pálka ;o)

fifina86
29. říj 2018

@klea81 tak ti gratuluji, ze mas dobre geny ;) Nit (tzv. flosovani) a mezizubni kartacky pouzivam od zacatku, co chodim k tomuto zubari (tj. 9let), chodim pravidelne i na dental.hygienu a bohuzel kazy jsou stale, ale je jich velmi malo.

klea81
29. říj 2018

@fifina86 mám 2 plomby, ale stejně nic neponechávám náhodě. Manželovi se přestaly zuby kazit, co vysadit cukr a lepek, dřív měl každý rok kaz, teď ho neměl snad 7 let.

dvojka
29. říj 2018

U nás je teda levněji , za bílou plombu na pětce jsem dala 25O kč

fifina86
29. říj 2018

@dvojka ale to neverim, ze mas fotokompozit ;)
@klea81 zdrave se stravujeme cela rodina, ale uplne vyradit lepek a cukr neminim ;)

dvojka
29. říj 2018

to nevim co mám, v křesle jsem seděla cca 2O minut.

klea81
29. říj 2018

@fifina86 nevyřazuj, plať tisíce za plomby ;o)

astyna88
29. říj 2018

@klea81

Já je používala, ale špatnou technikou. Až na hygieně mi vysvětlila, jak se správně vymetají tyto prostory, já si to stírala mezi zuby...Třeba můj manžel nepoužívá ani nit, ani mezizubní kartáčky, má zuby přesně vedle sebe, nemá ani jeden kaz. Já mám mezi zuby vždy pidiškvírku a prostě mi to tam sedí. I jsem přešla k jiným typům past, aby to trošku mělo na mé zuby vliv. No mít dříve lepší zubajdu, ušetřila bych dosti peněz.

fifina86
29. říj 2018

@klea81 nevyradim, protoze proste treba ovoce miluju a nevzdam se ho ;) Pokud ale mluvis o klasickem “bilem cukru” pak to bych ty ziby mela mit jako perlicky 😂

fifina86
29. říj 2018

@astyna88 presne muj manzel stejne, zubni nit ani mezizubni kartacek nepouziva (pro @klea81 miluje k svacinkam Snikers apod. chutovky 😂) a ma jeden kaz.

nikinu
autor
29. říj 2018

@lalusheee ke kadeřnici moc nechodím a na kosmetiku už vůbec ne ani nikam jinam.platim pouze zabavu jako je např kino,divadlo atd

fifina86
29. říj 2018

@nikinu pokud je to fotokompozitni plomba, pak je na cene neni nic divneho, treba u meho zubare je to cena za mensi kaz.

lalusheee
30. říj 2018

@nikinu no vidíte. Tak za plombu je to taky normální 👍😉

janickazabicka
30. říj 2018

@klea81 to trosicku jo no 😀 by se snad vyplatilo si uz nechat udelat nove zuby 😀