Ako postupovať, keď mám úver v reštrukturalizácii?

Zodpovedané
11. júl 2023

Dobrý deň,

nedávno som žiadala o refinančný úver v banke. Pani z banky mi po pár hodinách telefonovala, že mám úver v reštrukturalizácii a či som mala nedávno alebo v minulosti osobný bankrot alebo nezaplatenú kreditnú kartu. Ostala som ako obarená, lebo o žiadnej omeškanej splátke som nevedela, ani o osobnom bankrote.

Následne som zistila z SBCB, že sa jedná o odklad splátok na hypotekárnom úvere, ktorý som po odklade riadne splácala. V bankovom registri figuruje tento odklad ako reštrukturalizácia. Pani v hypotekárnom centre mi však tvrdila, že odklad splátok figuruje ako odklad splátok a nie ako v reštrukturalizácia a že hypotekárny úver riadne splácam.

Ako by som v tomto prípade mala postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

reštrukturalizácia úveru sa berie tak, že je to spôsobené vplyvom ťažkej životnej situácie a o úver sa dá žiadať najskôr po 12-tich mesiacoch od ukončenia odkladu.

Bohužiaľ, ak je to tak vedené v registri (lebo bolo to aj na internete a v médiách tak komunikované, že takto to môže byť vidno v registri), tak najskôr po 12-tich mesiacoch, aj to nie v každej banke.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk