Môžeme žiadať hypotéku vo výpovednej lehote ukončenia zmluvy už splateného úveru?

Zodpovedané
9. jan 2023

Dobrý deň,

s manželkou sa chystáme zobrať hypotéku. V nedávnej minulosti som mal spotrebný úver (revolvingový od Homecredit, tzv. Kreditná karta), ktorý som splácal vždy na čas a riadne. Vypovedal som zmluvu, pričom musím čakať mesiac na ukončenie.

Je ideálne požiadať si o hypotéku v banke, až keď dostanem úplnú výpoveď, alebo už môžem aj počas tejto lehoty?

Je potrebné dokladať k hypotéke aj mesačný výpis z úveru, ktorý som čerpal?

Ďakujem

Dobrý deň,

vyslovene len kvôli tomu určite čakať nemusíte. Aj keď úver ešte stále budete mať v úverovom registri, tak bez problémov môžete žiadať o ďalší.

Jediný problém by nastal asi vtedy, ak by Vám kvôli danému úveru znížili maximálnu výšku hypotéky, čo by ste si žiadali. Väčšinou sa to deje kvôli tomu, ak je Váš DSTI faktor na tesno. V preklade - ak Vám natesno vychádza mesačná splátka hypotéky v porovnaní s Vašou maximálnou možnou mesačnou splátkou a zaráta sa Vám ešte splátka aktuálneho úveru, tak vtedy by Vám ponížili maximálnu výšku hypotéky.

Pokiaľ Vám to pomôže, môžete mi napísať na mail a prepočítam Vám to. Podľa toho potom uvidíte.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk