Je reálne prefinancovať môj úver do inej banky?

Zodpovedané
15. aug 2023

Dobrý deň,

k 11/2024 mi končí 3-ročná fixácia. Ostáva mi splatiť ešte 125 000 eur, úrok 1,02%, zostane mi ešte 27 rokov splácania. Nežijem si žiadny nadštandard, mám neprerobený 3-izbový byt v Košiciach za peniaze z hypotéky. Splátka sa mi pri 5% navýši z 434 eur až na 690 - 710 eur. Priateľka je aktuálne nezamestnaná, čakáme dieťa.

Dá sa za týchto podmienok prefinancovať úver do inej banky?

Ak uviaznem v aktuálnej banke, budem musieť akceptovať jej úrok, aký mi sama zvolí?

Mám niečo cez rok čas, ale chcem sa tým zaoberať radšej teraz.

Viete mi poradiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by ste ostali v aktuálnej banke, buď viete akceptovať to, čo Vám banka zvolí na konci fixácie, alebo viete refinancovať hypotéku potom.

Na trhu je možnosť schváliť si podmienky maximálne na 24 mesiacov dopredu (Unicredit), no väčšina bánk má čerpanie refinančného úveru do 6 mesiacov. Najlepšie asi pre Vás je spraviť to, že by ste si schválili refinančnú hypotéku s tým, že by ste ju čerpali až novembri budúci rok. Tu môžu nastať 2 scenáre. Podmienky, ktoré by ste si teraz schválili by boli horšie ako tie, čo budú budúci rok v novembri a v tom prípade viete odstúpiť od tejto hypotéky. Ak budú lepšie, tak si ich uplatníte a úver potom zrefinancujete na dnešné podmienky.

Záleží však, či na to máte dokopy dostatočný príjem, či ste poctivo splácali všetky úvery a tak ďalej. Toto je potrebné overiť a od toho sa dá potom odraziť.

Pokojne mi napíšte mail a keďže ste z Košíc ako aj ja, viem Vám poradiť aj súkromne a celý prípad Vám prepočítať.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk