Som SZČO a v Nemecku zarobím 3000 EUR. Mám šancu dostať s priateľkou hypotéku?

Zodpovedané
9. jan 2024

Dobrý deň,

chcel by som s priateľkou zobrať hypotéku približne 150 000 EUR. Ja som živnostník už tretí rok, pracujem v Nemecku a priemerný čistý plat mám 3000 EUR. Ona pracuje na Slovensku s priemerným čistým platom 800 EUR. Dieťa nemáme, ale v budúcnosti plánujeme.

Bola by šanca na schválenie hypotéky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nie. Podnikatelia v zahraničí (SZČO/s.r.o.) sú automaticky zamietaní, pretože je to štatisticky pre banku veľké riziko pri splácaní hypotéky. Jedinou výnimkou sú opatrovníci v Rakúsku či profesionálni športovci v zahraničí.

Ak chcete brať hypotéku tu na Slovensku s príjmom zo zahraničia, potrebuje to byť TPP, ideálne aspoň 6 mesiacov.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk