Môžem byť tehotná, ak mám krčok maternice deň pred menštruáciou dole uzatvorený a dlhý?

Zodpovedané
7. sep 2022

Dobrý deň,

prosím vás môžem byť tehu keď krčok mám akoby v polke skôr nižšie a tvrdší uzatvorený dlhý?

Vždy ho mávam hore a nie je dlhý. Bola som tento mesiac na folikulometrii a potvrdil mi doktor aj z krvi aj prasknutie folikulu. Povedal, dobrá ovulácia. Zajtra mám dostať menštruáciu.

Ak došlo k prasknutiu folikulu v 15. alebo 16. deň cyklu a mávam 30 dňové cykly, prosím vás, kedy si mám urobiť najskôr tehu test?

Ďakujem.

Dobrý deň,

podľa krčka si sama tehotnosť takto nepotvrdíte.

Zrealizujte si tehotenský test ideálne pri 1-2 dni meškajúcej menštruácii. Najskôr by mohol byť pozitívny 14 dní od oplodnenia.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník