Akú dvojkombináciu so šírkou podvozku 55 cm odporúčaš pre vysokých rodičov?

Zodpovedané
19. nov 2022

Ahoj,

mala som vyhliadnutý kočík Kinderkraft Nea a Emaljunga, ale zistila som, že šírkou sa nezmestia do kočíkarne.

Pri prvom synovi som kvôli tomu menila kočík. Nechcem kočík stále skladať a rozkladať.

Hľadám niečo kvalitou rovnaké aké vyhliadnuté ale podvozkom užšie, max. do 55 cm. Mala som Valco Baby Snap Ultra. Vadilo mi, že nemal odpruženie a často som zakopávala. Bola by som rada našla niečo lepšie.

Vieš mi poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

tak touto podstatnou informáciou, sa Tvoj výber výrazne zužuje.

Pozri si bazárový model kočíka Stokke Scoot V3, ktorý má rozmery po rozložení 110 x 55 x 75 cm. Rodičovské madlo nastaviteľné vo výškach od 91 do 110 cm. Konštrukcia je dvojito odpružená a jeho väčšie nenafukovacie pneumatiky plnené penou zvládajú aj nerovný terén dediny. Mínusom je sedadlo s nosnosťou 15 kg ale bohužiaľ šírka konštrukcie je veľmi obmedzujúca, takže budeš musieť spraviť ústupky. Hlboká vanička má vnútorné rozmery 74 × 32 cm a má XXL striešku, ktorá je super plusom.

Kočík, ktorý by Ti vyhovoval je aj Nuna Triv. Je ľahký, otočný a skladný. Výšku teleskopicky nastaviteľného madla má od 106,5 do 110,5 cm. Má odruženie všetkých štyroch kolies, ktoré sú z tvrdenej gumy. Pozor nepomýľ si ho s modelom Nuna Triv Next, ten má šírku 57,5 cm.

Venicci Shadow 2.0 je elegantným kombinovaným kočík, pre rok 2022. Vyniká čistými líniami, luxusne pôsobiacimi tmavými odtieňmi s prešívaním, koženkovými prvkami. Robustná ale úzka konštrukcia (51 cm) je okrem mäkkého odpruženia vybavená aj DMS systémom, s ktorým sa predné kolieska po zdvihnutí nepretáčajú. Nízkoprofilové kolieska sú novo gumové tzv. bezúdržbové a sú vhodné aj do náročnejšieho terénu.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally