Aký golfový kočík na občasné použitie?

Zodpovedané
29. okt 2022

Ahoj,

hľadám golfáč na občasné využitie pre ročného syna. Použijeme ho najmä na dovolenky, kratšie výlety, keď s ním pôjdem sama do mesta a pod.
Mal by byť ľahký, v aute by mal zabrať čo najmenej miesta, ľahko a rýchlo rozložiteľný. Nie veľmi drahý, keďže okrem neho máme aj športový kočík.

Hľadám taký rozumný pomer kvalita/cena.

Aký kočík odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

neviem, či primárne hľadáš golfový kočík s typom rukovätí pripomínajúci tvar golfových palíc. Alebo tie modernejšie golfky so spojenou rukoväťou, ktoré máme zaradené v cestovných, či športových kočíkoch. Dám Ti preto na výber rôzne kočíky zo všetkých týchto typov.

Z cestovných určite spomeniem Avova City Ranger, ktorý je ľahký a spratný. Zároveň ponúka možnosť polohovania chrbtovej opierky do ľahu a neobvykle väčšej striešky XL rozmerov. Zároveň ponúka priestrannosť sedadla s nosnosťou až 22 kg.

Podobným, ale už športovým typom kočíka je model Maxi-Cosi Leona². Je priestranný aj pre väčšie dieťa. Ľah má skoro úplný a je veľmi podobný tomu ako keď dieťa spí v posieľke z hlávkou položenou na vankúši. Nosnosť sedadla má tiež 22 kg.

Z golfových kočíkov by som Ti odporučila Peg-Pérego Pliko Mini alebo Maclaren Techno XT, či Maclaren Quest. Všetky sú dobre odpružené. Majú vyššiu 22 - 25 kg nosnosť sedadla a zároveň sú priestranné.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally