Aký športový kočík je otočný v obidvoch smeroch a má dosť priestoru pre dieťa?

Zodpovedané
20. sep 2023

Ahoj,

hľadám športový kočík, ktorý bude otočný v obidvoch smeroch. Musí mať dostatok priestoru pre dieťa a možnosť predĺženia striešky. Môj 5-mesačný syn ešte nesedí. Korigovaných má len 3,5 mesiaca. Váži 7200 g.

Kočik by mal byť vhodný aj do mesta a aj do terénu, pretože chodíme často na výlety. Chcem, aby bol ľahšie skladateľný. Cena do 300 eur.

Boli mi poradené kočíky Moon Resea Sport a Valco. Ja som vysoká 173 cm a partner 188 cm. Kočík preferujem skôr nový.

Vieš nám poradiť?

Ďakujem

Ahoj,

kočíky značky Valco Baby nie sú odpružené. Jediným ich odpružením sú vo verziách Sport ich nafukovacie kolesá. Sú to cenovo dostupné kočíky, ktoré sú populárne. Osobne ich odporúčam pre absenciu odpruženia pomenej. Sú to skôr pokračovacie kočíky pre staršie sediace deti.

Jediným otočným modelom spomínanej značky je Valco Baby Snap 4 Ultra Trend. Je určený pre rodičov, ktorí sa pohybujú po meste. Dá sa zakúpiť aj vo verzii Sport s nafukovacími kolesami, vďaka ktorým si hravo poradí s nerovnými cestami na dedine alebo ľahším terénom. Nízka hmotnosť a výborná manipulovateľnosť mu umožňujú ovládanie jednou rukou. Športové sedenie je možné napolohovať do skoro úplne rovného ľahu a vďaka svojej priestrannosti vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia. Rukoväť je výškovo nastaviteľná, preto je vhodný aj pre vyšších rodičov.

Tebe skôr odporúčam zamerať sa na otočné športové kočíky s mäkkými sedadlami. Sú to napríklad Thule Shine, Nuna Triv Next, Bugaboo Dragonfly, Zopa Move Cross 2.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally