Aký vhodný športový kočík splní naše požiadavky?

Zodpovedané
13. apr 2022

Ahoj,

pre nášho syna máme kombinovaný kočík, ktorý nám veľmi nevyhovuje. Preto by som rada zaobstarala športiak, ktorý by spĺňal naše kritériá.

Požiadavky:

  • štvorkolka,
  • veľké nafukovacie kolieska,
  • dobré možnosti polohovania opierky nôh i chrbta (možnosť úplného ľahu - bude tam jazdiť polročné bábätko, ale aj možnosť nastavenia do sedu - v súčasnom kočiari je to taký poloľah),
  • aby sa dal zložiť v jednom kuse - nemusela sa zložiť zvlášť sedačka (ako je to pri kombinovaných kočíkoch),
  • aby bol dosť priestranný a vydržal väčšiemu dieťaťu aspoň do 2 rokov.

Aký vhodný športový kočík splní naše požiadavky?

Ďakujem

Ahoj,

odporúčam napríklad obľúbený Petite&Mars Street+ Air. Sedenie je dostatočne priestranné aj pre väčšie deti. Samozrejmosťou je úplný ľah s polohovaním nôh, predlžovacia strieška, nastaviteľná rukoväť, ľahké zloženie a celkové ovládanie kočíka. Kolesá má všetky nafukovacie a sú väčšie, takže terén prejde bez problémov.

Ďalej odporúčam aj extra priestranný Joie Mytrax, ktorý má ale len zadné kolesá nafukovacie. Obidva kočíky majú necelých 12 kg a zvýšenú nosnosť.

Ak by si chcela niečo ľahšie a stále priestrannejšie, tak odporúčam aj Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade. Ten má tiež nafukovací kolesá, ale nie je odpružený. Nájdeš u neho extra predlžovaciu striešku a tiež nastaviteľnú rukoväť, vďaka ktorej si kočík prispôsobíš svojej výške. Zloženie je veľmi ľahké a z uvedených kočíkov je najkompaktnejšie.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia