Babyzen Yoyo 2, Joolz Aer+ verzus Easywalker Jackey XL. Ktorý má najdlhšiu časť na ležanie?

Zodpovedané
18. sep 2023

Ahoj,

mám 11-mesačnú dcérku a hľadáme kočík. My rodičia sme vyšší, tak je predpoklad, že aj ona bude. Momentálne má 11,5 kg a 80 cm.

Pokukovali sme aj po Easywalker Jackey XL, ale nakoľko máme Easywalker Jimmey (s ktorým sme neskutočne spokojní), tak Jackey mi neprišiel ako ideálna voľba pre nás. A to hlavne kvôli možnosti si ho vziať na palubu.

Preto sa rozhodujem medzi Joolz Aer+ a Babyzen Yoyo 2, aj ked rodičovské madlo je o niečo nižšie (tento mini diskomfort vydržím).

Chcem sa opýtať na dĺžku ležiacej časti v daných kočíkoch pre dieťa.

Nebol by predsa vhodnejší Jackey XL, ktorý má už od pohľadu väčšiu ležiacu časť?

Ďakujem

Ahoj,

  • Easywalker Jackey XL – výška chrbtovej opiery 52 cm, celková ložná plocha 90 cm.
  • Joolz Aer+ – výška chrbtovej opiery 55 cm, celková ložná plocha nie je známa.
  • Babyzen Yoyo 2 – výška chrbtovej opiery 43 cm, celková ložná plocha 73 cm.

Yoyo 2 má najmenej priestranné sedadlo, takže z neho dcérka najrýchlejšie vyrastie. Má pevnú rodičovskú rukoväť vo výške 106 cm, je vhodný pre stredne vysokých rodičov (do 160 cm).

Jackey XL a Aer+ majú napriestrannejšie sedadlá, takže vydržia až do konca kočíkovacieho obdobia. Sú však rozdielne výškou rodičovskej rukoväte a terénnymi vlastnosťami.

Aer+ – je cestovný typ kočíka na rovnejšie povrchy. Má pevnú rodičovskú rukoväť vo výške 105,5 cm, je vhodný pre nižších a stredne vysokých rodičov (do 160 cm).

Jackey XL – je cestovný, ale aj mestský či dedinský typ športového kočíka s dvojitým odpružením všetkých štyroch kolies. Má pevnú rodičovskú rukoväť vo výške 109 cm, je vhodný pre vysokých rodičov (nad 170 cm).

Výber kočíka bude záležať predovšetkým od toho, kam s ním chcete pravidelne chodiť, aký ste vysokí a ako dlho chcete kočík využívať. Zároveň či chceš, aby sa dieťa v kočíku vyspalo. Pri Yoyo a jeho poloľahu to nie je celkom pohodlné. A dobre zváž aj veľkosť striešky, prítomnosť ventilačného a náhľadového okienka.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally