Britax B-motion 4 plus, Petite & Mars Street Air, Britax Smile III. Aký športiak pre dvojročného?

Zodpovedané
11. mar 2022

Ahoj,

potrebovala by som poradiť s výberom kočíka.

Doteraz sme mali Moon Solitaire, ale môjmu skoro dvojročnému synovi (86 cm) začína byť v ňom tesno. Výber som zúžila na Britax B-motion 4 plus, Britax Smile III a Petite&Mars Street Air.

Jediné, čo je pre mňa dôležité je, aby vydržal sem tam aj nejaký terén na výletoch a mal kvalitné kolieska. Chcem, aby bez problémov vydržal synovi do cca troch rokov, takže musí mať dlhú chrbtovú opierku.

Ak Ťa napadajú nejaké nevýhody vyššie spomínaných kočíkov, veľmi by mi to pomohlo pri rozhodovaní.

Ďakujem

Ahoj,

Britax Smile III by som z Tvojho výberu vyradila kvôli vyššej hmotnosti (13 kg) a menším rozmerom. Syn by v ňom bol čoskoro dosť na tesno a musela by si kupovať ďalší kočík. A to nedáva zmysel.

Britax B-Motion 4 plus je jeden z najobľúbenejších kočíkov u mamičiek. Jeho ložná plocha má 100 cm a chrbtová opierka 50 cm na dĺžku, takže sa do kočíka zmestí pohodlne aj väčšie dieťa. Nechýba mu ani polohovanie chrbta aj nôh do úplného ľahu, dlhá predĺžiteľná strieška a jednoduché skladanie. Nosnosť kočíka (sedadla) je 22 kg, ale celkovo kočík uvezie až 28 kg. Vďaka otočnej rukoväti si výšku plne prispôsobíš. Prejdenie terénu je fajn vďaka odpruženiu a materiálu kolies, ktoré sú gumové a majú penovú výplň. Jeho výroba je už ukončená, takže niektoré farebné varianty už nemusia byť dostupné. Váha je bohužiaľ trochu ťažšia -11,5 kg. Keď si k tomu pripočítaš ešte váhu dieťaťa, tak úplne ľahká manipulácia s kočíkom nebude.

Petite&Mars Street+ Oak 2021 Air je jedným z hlavných konkurentov Britax, ale v porovnaní s ním mi príde menej stabilnejší. Čo sa týka rozmerov, tak ložnú plochu má 92 cm a chrbtovú opierku 48 cm dlhú. Nájdeš u neho aj nafukovacie kolesá, ktoré jeho jazdné vlastnosti zlepšujú. S hmotnosťou sú obidva kočíky na tom rovnako.

Spomeniem ešte Baby Jogger City mini GT2, ktorý mi na Tvoje potreby a požiadavky príde ako najlepšia voľba. Patrí k najpriestrannejším kočíkom na trhu. Jeho ložná plocha má 104,5 cm, chrbtová opierka 53,5 cm. V kočíku sa vyspí pohodlne aj štvorročné dieťa a nebude mať hlavu v strieške. Zároveň má stále dobrú hmotnosť (10,4 kg), super skladnosť a zložiť ho zvládneš jednou rukou. Kolesá majú gumové a dobre odpružené. Rovnako ako Britax, ponúka nastaviteľnú rukoväť, dlhú striešku, priestranný nákupný košík a polohovanie chrbta aj nôh až do úplného ľahu.

Ja osobne by som išla do Baby Jogger City mini GT2, ktorý je vo svojej kategórii topkou a ponúka jedny z najväčších rozmerov na trhu. Ak nechceš trojkolku, tak by som potom siahla po Britax B-Motion 4 plus, ktorý je priestrannejší ako Petite&Mars Street+ Oak 2021 Air.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia