Je kočík Petite&Mars Street+ Air väčší ako Britax Smile III?

Zodpovedané
28. dec 2022

Ahoj,

prosím o pomoc pri výbere kočíka. Doma mám Britax Smile III a som s ním veľmi spokojná. Synček je naozaj veľké dieťa. Má 10 mesiacov a má výšku 1,5-ročného chlapca. A aj váhu má vyššiu. Obávam sa, že ako dlho mu Smile III ešte bude dobrý.

Rozmýšľam nad Petite&Mars Street+ Air. Zaujímalo by ma porovnanie, najmä čo sa týka veľkosti kočíka.

Má väčšie sedenie?

Oplatila by sa takáto zmena?

Aké sú rozdiely v týchto dvoch kočíkoch?

Ďakujem

Ahoj,

Petite&Mars Street+ Air je tzv. pokračovacím športovým kočíkom, ktorý nie je otočný. Táto funkcia by Ti pri synovi mohla veľmi chýbať. Zároveň je jeho skladanie trošku ťažkopádne, pretože je obojručné a umiestnené pod sedadlom.

Rozmery športového sedadla má Street+ Air úplne totožnú s Britax Smile III. Ich zámenou si nepomôžeš. Dostaneš ten istý rozmer sedadla v inom balení.

Ak hľadáš niečo väčšie, priestrannejšie a zároveň otočné, tak si pozri model Joie Finiti. Má 22 kg nosnosť športového sedadla a výšku chrbtovej opierky 50 cm, takže sa do neho zmestí aj väčšie dieťa. Má však predné penou plnené pneumatiky a tvrdšie mechanické odpruženie. To ho predurčuje skôr na využitie do mesta, ale zvládne aj občasný prejazd nerovným terénom.

Pozri si aj kočík Muuvo Slick, ktorý má väčšie kolesá podobné Finiti. Má však citeľnejšie odpruženie. Má priestrannejšiu sedaciu časť s 52 cm výškou chrbtovej opierky a jeho športové sedadlo je umiestnené vyššie na konštrukcií. Polohovať sa dá až do ľahu v oboch smeroch. Opierka nôh k polohovaniu ponúka aj možnosť predĺženia, čo oceníš pri staršom dieťatku v kočíku. Pri nákupoch oceníš aj priestrannejší, uzatvárateľný nákupný košík.

Podobným modelom je Cavoe Axo Style, ktorý je vhodný do mesta a aj na dedinu. Je ľahký, štýlový a zároveň cenovo dostupný. Má väčšie gumové kolesá s citeľným odpružením, aby zvládol aj povrchové nerovnosti. Zložíš ho aj so sedadlom nasadením v ktoromkoľvek smere a po zložení samostatne stojí.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally