Britax Strider M verzus Petite&Mars Street+ Air. Aké sú ich plusy a mínusy?

Zodpovedané
12. máj 2022

Ahoj,

prosím o pomoc s výberom kočíka. Rozhodujeme sa medzi Petite&Mars Street+ Air a Britax Strider M.

Cena nehrá rolu. Zaujímajú ma hlavne plusy a mínusy. Jazdiť budeme prevažne po dedine, v meste + obchody. Žiadny ťažký terén, občas len horšia dedinská cesta.

Ďakujem

Ahoj,

vybrala si si dva pomerne rozdielne modely. Škoda, že nespomínaš pre ako staré dieťa kočík potrebuješ, ale poďme sa na oba pozrieť 🙂.

Britax Strider M je obojsmerný typ kočíka. Odporučila by som ho pre menšie dieťa, ktoré môžeš voziť aj čelom k sebe. Nájdeš u neho kvalitné gumové kolesá plnené penou, ktoré sú zároveň bezúdržbové. K tomu má centrálne odpruženie, ktoré tlmí nárazy a vďaka ktorému je možné kočík ľahko hojdať. S nerovným terénom si teda poradia bez obáv. Nechýba mu ani vyššia nosnosť (22 kg), dlhá predlžovacia strieška, nastaviteľná rukoväť alebo priestranný nákupný košík, ktorý unesie až 7 kg. Oproti Petite&Mars Street + Air je ľahší (10 kg), ale má menšie rozmery sedenia, s čím teda treba pri obojsmerných kočíkoch počítať. Nebrala by som to vyložene ako mínus.

Petite&Mars Street+ Air je neotočný model, ktorý by som ja osobne volila okolo 1,5 roku veku dieťaťa alebo v čase, keď je zvedavé a chce sa voziť prevažne po smere jazdy. Každé dieťa je iné, tak záleží čo vyhovuje vám obom. Je teda potrebné spomenúť, že také kočíky sú priestrannejšie, ľahšie, skladnejšie a vo výsledku aj lacnejšie. Oproti Britax Strider M má väčšie nafukovacie kolesá, ktoré mu však pridávajú na hmotnosti a má cca 11,5 kg. To nie je úplne málo. Čo sa týka sedenia, tak je priestrannejšie a je vhodnejšie aj pre väčšie deti. Teda je tam výhoda, že vám vydrží dlhšie. Inak má tiež zvýšenú nosnosť, priestranný nákupný košík, predlžovaciu striešku aj nastaviteľnú rukoväť. Chrbtová opierka sa polohuje pomocou popruhu, zatiaľ čo pri Britaxe je to pomocou páčky.

Obidva kočíky odporúčam rada, takže ani jeden nebude zlou voľbou. Skôr by som riešila či zvoliť otočný alebo neotočný model. Každý má svoje pre a proti, tak je zváženie, čomu dáš prednosť.

Držím palce pri výbere a keby si mala akúkoľvek otázku, neváhaj mi napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia