Britax Smile III verzus Joie Versatrax. Ktorý je lepší na dedinu a na zimné obdobie?

Zodpovedané
4. okt 2023

Ahoj,

rozhodujem sa medzi dvomi športovými kočíkmi: Britax Smile III a Joie Versatrax.

Ktorý je lepší hlavne na zimné obdobie?

Chcem, aby boli kolesá vhodné na dedinské chodníky a cesty. Na prvý pohľad ma zaujal Versatrax, aj keď má krátku striešku a viac otvorené sedenie.

Pre ktorý by si sa rozhodla ty?

Ďakujem

Ahoj,

Joie Versatrax je kočík určený pre rodičov, ktorí sa pohybujú prevažne v meste. Jeho odpruženie a menšie predné penové kolesá sa nehodia na prejazd nerovným terénom. Ak však máte rovné trasy, tak postačí.

Britax Smile III je starším modelom kočíka, ktorý sa však už prestal vyrábať. V ponuke ho majú obchody, ktoré dopredávajú skladové zároby. So svojou váhou 13 kg nepatrí k najľahším modelom, preto si jeho kúpu dobre rozmysli. Náhradné kolesá sa totiž nedajú kúpiť a príslušenstvo sa tiež pomaličky z ponúk stráca. Viac o ňom sa dozvieť v tejto mojej pripnutej odpovedi, kde som ho porovnála s novými nástupcami. Zároveň v nej nájdeš aj iné modely kočíkov, ktoré by Ti mohli vyhovovať:

Prípadne si pozri aj model Zopa Move Cross 2, ktorý v poradni veľmi často odporúčam.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally