Existuje kočík s nosnosťou do 35 kg?

Zodpovedané
9. mar 2022

Ahoj,

hľadám kočík s najväčšou nosnosťou. Myslím až tak do 35 kg. Máme autistu, ktorý nevládze toľko chodiť a už má trošku viac kg. Štandard do 18 kg mu nestačí.

Existuje taký kočík?

Ďakujem

Ahoj,

odporučila by som Ti sa pozrieť skôr po kočíkoch na troch kolesách, teda trojkolkách. Síce sú o niečo ťažšie a nie tak skladné ako klasické štvorkolesové kočíky, ale majú oveľa lepšie a jednoduchšie ovládanie. Majú bezkonkurenčnú nosnosť – sú testované až na 35 kg. Vďaka väčším dobre odpruženým kolesám s nimi v pohode prejdeš aj terén. A nenadrieš sa toľko.

Prvý spomeniem Baby Jogger City mini GT2, ktorý má nosnosť okolo 28 kg. Zaťaženie sedacej časti dieťaťom je však „len“ 22 kg, čo je u skoro všetkých kočíkov rovnaké. Niektorí výrobcovia ani túto nosnosť nezmieňujú a uvádzajú len celkovú, ktorá je pochopiteľne vyššia. Avšak väčšiu záťaž kočík v pohode vydrží! Ponúka jedny z najväčších rozmerov vhodné aj pre väčšie dieťa. Zároveň je dobre skladný. Jeho ložná dĺžka je 104,5 cm a na šírku má 35,5 cm. Hmotnosť má 10,4 kg, takže patrí k tým ľahším.

S rovnakou nosnosťou a aj podobnými rozmermi je Baby Jogger City Elite 2. Oproti GT2 má väčšie kolesá a je ťažší (11,6 kg). Obidva majú má bezúdržbové kolesá s odpružením. Nechýba im polohovacia rukoväť, opierka nôh a možnosť úplného a priestranného ľahu.

O niečo mohutnejšie, viac terénne a s veľkou nosnosťou (34 kg) je potom TFK Joggster Trail 2. Ten zoženieš už ale len na bazároch. Celková ložná plocha má 100 cm na dĺžku a 32 cm na šírku. Hmotnosť má teda už vyššiu - 12,9 kg. Polohovanie nôh je možné nastaviť do 2 pozícií.

Za zmienku stojí aj Easywalker Qtro Plus, ktorý má vyššiu nosnosť - 25 kg, priestranné rozmery a 11 kg hmotnosť.

Ak chceš skôr mestský typ kočíka, tak by som zobrala určite Baby Jogger City Mini GT2, ktorý si poradí aj s terénom. Ak chceš vyložene tank, čo prejde všetko a budeš s ním jazdiť hlavne na prechádzky do prírody a ťažší terén, tak by som sa rozhodla pre TFK Joggster Trail 2.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia