Existuje kočík s vysokou nosnosťou a nízkou váhou?

Zodpovedané
11. nov 2022

Ahoj,

hľadám kočík, ktorý má nosnosť 20 - 22 kg. Musí byť vhodný aj pre vyššie dieťa. Nesmie však veľa vážiť.

Existuje taký kočík?

Ďakujem

Ahoj,

neviem, aký kočík presne hľadáš. Nenapísala si žiadne kritérium k terénu a ani k Tvojej výške.

Tak ber môj výber, takým nástrelovým.

Určite si pozri kočík Maxi-Cosi Leona², ktorý váži 8,84 kg a zároveň unesie až 22 kg dieťa. Je to mestský kočík, ktorý zvláda aj občasný prejazd náročnejším terénom.

Spomeniem aj Easywalker Jackey XL. Je to cestovný kočík, ktorý má menej odolné penové kolesá. To, že má rodičovské madlo vo výške 109 cm nemusí byť prekážkou. Niekomu vyššie položené madlo vyhovuje. Jednoducho si sprav skúšku správnosti. Odmeraj si na metri výšku 109 cm a vyskúšaj rovinu polohy rúk. Záleží, či ti táto poloha bude príjemná. Mne osobne napríklad vyššie položené madlo dokonale vyhovuje. Jeho nižším bratským modelom je Easywalker Jackey. Napísala som o ňom podrobnú recenziu, tak si ju prečítaj.

Aké sú medzi nimi rozdiely? Tak na túto otázku som nedávno odpovedala, pripnem Ti ju sem pre inšpiráciu:

Ak som sa netrafila vo výbere, tak mi napíš opäť. Pripomeň sa a uveď o trošku presnejšie kritériá pre správny výber vhodného kočíka.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally