Je kočík Hauck Uptown kvalitný?

Zodpovedané
9. sep 2022

Ahoj,

zvažujem kúpu kočíka Hauck Uptown.

Ide o kvalitný kočík?

Aké sú klady a zápory?

Ďakujem

Ahoj,

športový kočík Hauck Uptown od nemeckej značky Hauck je mestským typom kočíka do nenáročného terénu. Napovedá to aj skryté slovíčko „Town" v samotnom názve kočíka, ktoré v preklade znamená - mesto. Prvá polovica názvu, teda slovíčko „Up" (v preklade - hore) je odvodená od systému rýchleho skladania. Stačí potiahnuť za pútko smerom nahor a kočík sa zloží do príjemných kompaktných rozmerov. Takýto pdobný typ skladania má napr. Baby Jogger Summit X3.

Uptown má maximálnu nosnosť športového sedadla 22 kg, gumové kolesá, nastaviteľnú rukoväť a priestranné sedenie s možnosťou úplného ľahu. Strieška je väčšia, čiže XL rozmerov a má zabudované náhľadové okienko. Keďže sa jedná o mestský typ kočíka, tak má jednoduchšie, teda tvrdšie odpruženie. Plusom je spomínané jednoručné skladanie a priestraný nákupný košík (unesie 3 kg). Nesmiem zabudnúť ani na mäkké príjemné materiály poťahov a dizajnové madlá z hnedej ekokože.

Pomer cena/výkon/kvalita je veľmi pozitívny, čoho dôkazom sú aj pozitívne hodnotenia modelu užívateľmi.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally