Je lepší kočík Easywalker Jimmey alebo Nuna Mixx?

Zodpovedané
30. sep 2022

Ahoj,

prosím o porovnanie kočíkov Easywalker Jimmey a Nuna Mixx.

Aké sú ich výhody a nevýhody?

Ďakujem

Ahoj,

Easywalker Jimmey je kočík, ktorý má všetko. Je novinkou na trhu, no začína byť populárnym a obľúbeným modelom. Nedávno som o ňom napísala podrobný krátky článok, ktorý si môžeš prečítať. Je podobne ako Nuna určený skôr pre vyšších rodičov, a to vďaka jeho teleskopicky nastaviteľnému rodičovskému madlu vo výškach od 99 do 113 cm. A tiež vyššie umiestneným nadstavbám na konštrukcií.

Predpokladám, že si myslela Nuna Mixx Next, teda aktuálne vyrábaný model, ktorý rada odporúčam v poradni. Je určený pre vyšších rodičov, a to vďaka vyššiemu umiestneniu nadstávb na konštrukcií. No zároveň aj veľkému rozpätiu teleskopicky nastaviteľnej rodičovskej rukoväti od 96 do 112 cm. Oproti Jimmey-mu má menšiu - 48 cm výšku chrbtovej opierky a neponúka úplný rovný 180 stupňový ľah. Ten jej má 165 - 170 stupňov, ale jeho nosnosť sedadla je až 25 kg. Dvojité odpruženie a materiál kolies majú veľmi podobné, čiže zvládnu bravúrne mesto a aj nerovný dedinský terén. Oproti Jimmey sa hlboká vanička Nuny nedá polohovať. Je o čosi menších vnútorných rozmerov (75 x 30 cm) a nemá zabudované panoramatické a náhľadové okná.

Obidva modely sú kvalitné a dizajnovo, či funkčne na vysokej úrovni. Je už iba na Tebe, ktorý z nich uprednostníš. No kúpou ani jedného z nich nespravíš chybu.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally