I Anex e/type, Anex m/type verzus Cybex Priam 4. Ktorý je najlepší?

Zodpovedané
23. jún 2022

Ahoj,

páči sa mi Anex e/type, Anex m/type a Cybex Priam 4.

Ktorý z nich je najlepší?

Je pravda, že Cybex sa dosť pokazil v kvalite?

Ďakujem

Ahoj,

nepovedala by som úplne, že sa kvalita zhoršila, ale je pravda, že model Cybex Priam 3 (rok výroby 2021) bol na reklamáciu najčastejšie. Dôvodom boli vŕzgajúce kolieska, lúpajúca sa koženka na madle a zlomená polohovacia páčka pri športovom sedení. Nie sú to rozhodne vady typu prasknutá konštrukcia a podobne. Cybex má veľmi dobrý servis, takže s reklamáciou nebýva problém. Ja som mala model 2019 a s ničím takým som sa nestretla, naopak som bola s kvalitou spokojná.

Cybex Priam 4 by na tom mal byť lepšie. Každopádne odporúčam si pri obchode overiť, či počas reklamácie požičiavajú náhradný kočík. Kto býva pripravený, nemôže byť zaskočený! 🙂 Jedná sa o mestský typ kočíka, ktorý zvládne aj ľahší terén, ale do nejakého zhoršeného a častého terénu to nie je, na to je ho škoda.

Inak čo sa týka porovnania s modelmi Anex, tak ten rozdiel je tam poznať. A to nielen finančné, ale predovšetkým na kvalite spracovania, použitých materiálov atď. Samozrejme sa platí aj za značku, ale to je tak pri všetkom. Obidva modely Anex majú výhodu v odpružení, ktoré je citeľné. Dá sa s nimi hojdať, čo niektoré mamičky u kočíka vyžadujú. Jazdné vlastnosti majú vďaka tomu veľmi dobré. Najväčšiu nevýhodu vidím v nižšej nosnosti, neskladnosti a aj vyššej hmotnosti. Celkovo to nie je typ kočíkov, ktoré by Ti vydržali do konca kočíkovania, pretože ich športiak patrí k tým menším.

Ak neriešiš obmedzený rozpočet a chceš kvalitný kočík, ktorý má dobrý servis a dobre ho potom aj predáš, tak by som volila Cybex Priam 4 či jeho staršie bazárové modely.

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj napísať. 🙂

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia