Je možné nasadiť sedačku Kiddy Evoluna i-Size na kočík Nuna?

Zodpovedané
14. aug 2023

Ahoj,

zvažujeme kúpu kočíka Nuna Mixx Next a vajíčka Kiddy Evoluna i-size s isofixovou základňou. S manželom sme vysokí 176 a 190 cm, cesty u nás sú v zlom stave. Často chodíme po poľných a kamienkových cestách. Kočík by mal byť skladný, ale zase žiadna "rozheganá" hračka.

K autosedačke - zaujalo nás polohovanie do úplného ľahu, keďže chodíme aj na dlhšie trasy. Samozrejmosťou je isofixová základňa.

Existujú adaptéry, ako by som toto vajíčko mohla nasadiť na kočík Nuna?

Môžeš mi odporučiť podobný kočík alebo vajíčko namiesto nášho pôvodného výberu?

Ďakujem

Ahoj,

adaptéry pre spojenie kočíka Nuna Mixx Next a autosedačky - tzv. vajíčka Kiddy Evoluna i-Size neexistujú.

K tvojmu kočíku je možné pripojiť:

Autosedačka Nuna Arra Next má možnosť polohovať opierku chrbta do jednej z 3 pozícií sklonu. Spĺňa a prevyšuje nároky najprísnejšie súčasné normy i-Size a využíva výplne z patentovanej pamäťovej peny. Je kompatibilná so základňou Nuna Base Next, ktorá umožňuje natočenie do boku pre jednoduchšie usadzovanie dieťaťa a tiež na ňu môžeš neskôr nasadiť pokračujúcu autosedačku Todl Next.

Autosedačka Nuna Pipa Next oproti Arra Next možnosť polohovania nemá zabudovanú.

Podobne je na tom aj autosedačka Nuna Pipa Urbn, ktorá však vyniká zabudovanými integrovanými konektormi ISOFIX. Táto prelomová funkcia inštalácie bez základne je integrovaná do autosedačky, čo umožňuje jej bezpečnú inštaláciu.

Prípadne sa inšpiruj spomenutou autosedačkou Joie v mojej nedávno zodpovedanej otázke:

Čo sa týka Tvojho výberu kočíka, tak Ti ho môžem iba vrelo odporučiť. Sama model Nuna Mixx Next často v poradni odporúčam. Je určený pre vyšších rodičov, lebo má vyššie umiestnenie nadstávb na konštrukcii. Má aj veľké rozpätie teleskopicky nastaviteľnej rodičovskej rukoväti od 96 do 112 cm. Má 48 cm výšku chrbtovej opierky a neponúka úplný rovný 180-stupňový ľah. Ten jej má 165 - 170 stupňov, ale nosnosť sedadla má až 25 kg. Dvojité odpruženie a materiál kolies majú veľmi podobné, čiže zvládnu bravúrne mesto a aj nerovný dedinský terén.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally