Je na kočíku Emmaljunga NXT90 vyššie položené korýtko?

Zodpovedané
10. nov 2022

Ahoj,

hľadám športový korýtkový kočík bazárovej ponuky. Keď som videla, že sa na Joolz korýtko zipsuje, tak ma sklamal. Ja chcem pevné sedadlo. Mám 9-mesačné dieťa, ktoré váži cez 9 kg. Emmaljunga NXT90 ho má.

Je každé korýtko vyššie položené na konštrukcii?

Je aj korýtko na Emmaljunga NXT90 vyššie položené?

Som vyššia a mám kočík z trojkombinácie, ktorý má sedenie nízko.

V poradni sa mi objavil Britax Strider S.

Kde sa dá kúpiť?

Je pre vyšších rodičov a zvládne aj mierny terén?

Ďakujem

Ahoj,

ak si vyššia, tak Emmaljunga NXT90 nie je pre Teba dobrou voľbou. Má rodičovskú rukoväť nastaviteľnú do výšky 105 cm, čo je pre vyšších rodičov nedostatočné.

Nie každý korýtkový kočík nemá vyššie položenú nadstavbu športového sedadla. Záleží od značky a aj modelu.

Kočík Britax Strider S je tandemový súrodenecký športový kočík, ktorý zakúpiš buď v Mono verzií pre jedno dieťa alebo ako súrodencký Tandem. Jeho celý názov je Britax Strider Signature V5 a je dostupný pre západný trh. Takže jediná možnosť ako ho kúpiť je objednať si ho zo zahraničia.

Nosnosť športového sedadla na jedno dieťa je 20 kg. V tandemovom móde je to 20 kg na prvé dieťa + 17 kg na druhé dieťa. Pákové rodičovské madlo si môžeš nastaviť do 5 pozícií. Jeho výška však nie je uvedená ani na stránke výrobcu. Môžeme však približne vychádzať z celkovej výšky kočíka po rozložení - 121 cm. Podľa vysokého umiestnenia športového sedadla predpokladám, že je určený pre vyšších rodičov. Má gumové bezúdržbové nenafukovacie pneumatiky plnené penou s duálnym odpružením. To mu umožňuje pohodlný prejazd aj v nerovnom teréne. Zaujímavá je aj nosnosť jeho nákupného košíka, a to až 11,1 kg. Váha konštrukcie s nasadením športovým sedadlom je 14,2 kg. Nie je malá ale je to kočík do nerovného terénu, tak je tomu prispôsobená jej pevnosť, ktorá sa takto odzrkadľuje na vyššej celkovej hmotnosti.

Oproti tomu model Britax Strider M má nosnosť košíka 7 kg. Hladkú a nerušenú jazdu zabezpečujú veľké odolné gumené kolesá s penovým polstrovaním (predné otočné s aretáciou). Sú doplnené centrálne odpruženým podvozkom. Sedadlo má nosnosť 22 kg. Celková výška kočíka je 115 cm, takže je o 6 cm nižšia ako u Strider S. Váha konštrukcie s nasadením športovým sedadlom je 10,2 kg.

Mestským typom kočíka je Strider M a terénnejším kočíkom vhodným na dedinu je zase Strider S.

Nie som si istá, aký kočík vlastne potrebuješ. Vysoké korýtko do mesta? Alebo na dedinu? Napíš mi opäť, pripomeň sa a buď konkrétnejšia v kritériách, ktoré od kočíka očakávaš.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally