Ktorý kočík je podobný Espiro Miloo, ale je lacnejší?

Zodpovedané
22. sep 2023

Ahoj,

hľadám podobný kočík (2v1) ako je model Espiro Miloo, ktorý nás veľmi zaujal. Buď nejaký starší model, ktorý by som mohla nájsť v bazáre alebo lacnejšiu verziu. Mám obavy, či sa bude malému kočík páčiť a nechceme, aby to boli zbytočne vyhodené peniaze.

Moje požiadavky sú:

  • Vhodný na dedinu, nech zvládne poľnú cestu, kocky, štrk, trávu, sneh, ale aj mesto.
  • Sme aktívni - výlety, hrady, zámky, ale zase žiadny extrémny off-road, ktorý bude veľmi mohutný.
  • Niečo, čo by nebolo príliš ťažké a príliš veľké do kufra (napr. Roan Emma vraj zaberá skoro celý kufor).
  • Veľmi sa nám páči teleskopická rukoväť.
  • Vhodný pre vysokých rodičov (ja 175 cm, manžel 188 cm).
  • Ideálne otvorený košík, ale nemusí byť.
  • Hlboká vanička, do ktorej sa zmestí zimný fusak. Bábätko sa má narodiť v polovici novembra.

Ak 3v1, tak s kvalitnou autosedačkou. Mám v hľadáčiku ešte model Noordi Sole Go a zdá sa mi ako celkom fajn alternatíva.

Aký máš názor na tento kočík?

Ďakujem

Ahoj,

kvalita skrýva vyššiu cenu.

Roan Emma je kočík retro typu a takýto kočík vôbec nie je skladný. Sú to špecifické kočíky, ktoré by som vôbec neporovnávala s klasickými kočíkmi.

Noordi Sole Go je kvalitný kočík vyššej váhy (13,2 kg) a nižšej 15 kg nosnosti športového sedadla.

Vyššia váha konštrukcie kočíka, ktorý je stavaný na pohyb v nerovnom teréne je prirodzená.

K Vašej výške je na trhu pomenej kočíkov a už vôbec nie tých cenovo dostupnejších.

Espiro Miloo je dokonca výnimočným modelom, pretože je ľahší a zároveň má vyššiu 22 kg nosnosť športového sedadla. To pri starších modeloch už takou samozrejmosťou nie je. Taktiež ani nový zabudovaný stabilizátor hlbokej vaničky.

Pozri si Espiro Bueno. Je to elegantný kočík určený pre rodičov, ktorí sa pohybujú po mestskom povrchu a aj po nerovnejších cestách dediny. Vyššia váha nemá vplyv na dobrú manipulovateľnosť a ovládanie jednou rukou. Obojsmerné športové sedenie je možné napolohovať do skoro úplne rovného ľahu. Pri hlbokej vaničke oceníte zabudovaný stabilizátor vibrácií, panoramatické okienko a vďaka možnosti zloženia na placku šetrí miesto pri uskladnení. Poteší aj bohatým príslušenstvom v cene, vrátane zimnej výbavy.

Baby Design je poľský výrobca kočíkov, autosedačiek, cestovných postieľok a ohrádok pre deti. Spolu so značkami Espiro a Bomiko patrí pod Baby Design Group. To znamená, že totožné modely sú k dispozícií pod dvomi názvami. Napríklad Baby Design Bueno sa predáva aj pod názvom Espiro Bueno.

Prípadne si pozri aj kočíky značky Muuvo, ktoré sú ľahké, odolné a stavané na rôznorodé terény. Bližší popis niektorých modelov nájdeš v tejto mojej nedávnej odpovedi:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally