Existuje mestský kočík, ktorý je vhodný aj do terénu?

Zodpovedané
1. sep 2023

Ahoj,

hľadám mestský kočík, ktorý bude vhodný aj do terénu.

Požiadavky:

  • s teleskopickou rúčkou,
  • brzdou, ktorá sa odbrzďuje zhora stlačením nohy a nie "odkopnutím" brzdy,
  • aby išla športová časť do úplného ľahu (nie iba 165 stupňov),
  • pre decembrové bábo,
  • aby sa aj väčšie dieťa zmestilo do športovej časti s fusakmi,
  • dlhé striešky,
  • relatívne spratný.

Je možné, že dieťa bude dlhé - obaja sme dosť vysokí. Môžu to byť kľudne aj dva kočíky alebo len športiak, s vaničkou by sme kúpili prakticky hocijaký na pol roka. Kľudne aj staršie modely, čo by som snáď našla z druhej ruky.

Zaujal ma Espiro Miloo.

Je športová časť dosť veľká?

Vraj je to skôr mestský kočík a my časom budeme na dedine, kde nie je cesta.

Ďakujem

Ahoj,

Espiro Miloo je prémiový dizajnový kočík pre rodičov, ktorí sa pohybujú ako po mestskom povrchu, tak aj po nerovnejších cestách dediny. Nižšia váha a ľahká manipulácia umožňujú ovládanie jednou rukou. Zaujme jednoduchým zložením spolu s nasadeným sedadlom na konštrukcii v akomkoľvek smere, zabudovaným stabilizátorom vibrácií hlbokej vaničky a možnosťou polohovania sedadla do kolmého sedu či úplne rovného ľahu. Nie je potrebné ani hľadať miesto, kam kočík oprieť. V zloženom stave stojí. Obe nadstavby patria na trhu k tým priestrannejším.

Info o kompatibilite autosedačky – tzv. vajíčka, nájdeš tu:

Funkčne jemu podobné modely sú Cybex Talos S Lux, Easywalker Jimmey či Hauck Walk N Care Air.

Kočíky s podobnými parametrami v bazári nájdeš výnimočne, pretože súlad teleskopickej rukoväte, brzdy systémom slač/stlač či kolískovej a úplného rovného ľahu nájdeš u veľmi malej časti kočíkov.

Kočíky vhodné do terénu aj do mesta, nájdeš v tejto mojej nedávnej odpovedi. No vedz, že nebudú spĺňať všetky Tvoje kritériá – hlavne brzda. Pripínam Ti ju sem:

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally