Ktorý kočík nemá korýtkovú športovú časť, ide do úplného ľahu a zvládne prechádzky so psíkom?

Zodpovedané
10. nov 2022

Ahoj,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/kocikov...

Veľmi ma oslovil kočík Easywalker Jimmey, len cena je trošku vyššia.

Doporučila si mi aj poľský kočík Muuvo Trick, ale akosi sa mi nepozdáva farba. Možno ešte ten šedý by bol fajn.

Je niektorý z kočíkov Baby Design alebo Espiro vhodný aj do terénu?

Teda, že hneď sa nerozhrká a nezačne vŕzgať. Myslím, že nejakú takú negatívnu recenziu som videla - čítala.

Podmienky kočíka:

  • aby obsahoval predĺženú striešku, predĺženú sieťku, otvor - sieťka v strieške, na vaničke sieťka,
  • aby športová časť nebola korýtková,
  • možnosť do úplného ľahu, prípadne možnosť ležania na boku/brušku,
  • spodný košík uzatvárateľný,
  • veľmi ocenujem, že kolesá na kočíkoch majú reflexný pás - prvok.

Kočík by som chcela využiť aj neskôr, aby čo to vydržal a bol použiteľný aj pre druhé bábätko.

Mám ísť do kvalitnejšej značky, teda do Easywalkeru?

Budem rada za úprimnosť.

Ďakujem za odpoveď

Ahoj,

som rada, že si sa opäť ozvala.

Ak kočík značky Espiro, tak potom vyhovujú iba tieto dva modely.

Espiro Sonic Air alebo bratský model Espiro Sonic Gel, ktorý sa od Air odlišuje iba gélom plnenými pneumatikami. Ich kolesá (nafukovacie - Air, gélom plnené - Gel) a dvojité odpruženie sú stavané do nerovného dedinského terénu. Ich jediné mínus, ktoré vidím je, že sú to neotočné športové kočíky.

Sú cenovo dostupné a v pomere cena verzus kvalita sú pomerne dobre a pozitívne hodnotené. Ja osobne ich tiež mamičká často odporúčam.

No nemôžem ich kvalitou porovnať s drahšími značkami ako sú Bugaboo či Easywalker. Tie, sú na oveľa vyššej kvalitatívnej úrovni. Dokážu vyvoziť 2, 3 a viac detí, pričom ostávajú stále kvalitné a funkčné. Toto od Espira neočakávaj.

Ostatné modely značky Espiro sú skôr mestské a stavané aj do občasného terénu ale majú tvrdšie, iba mechanické odpruženie.

Ak je cena nového kočíka privysoká, tak odporúčam radšej siahnuť po kvalitnom kočíku z bazára.

Ešte jedna rada na záver. V Tvojom prípade by som uvažovala nad trojkolkou alebo kvalitnejším bazárovým modelom značky Easywalker.

A nezabudni na to, že s malým novorodencom, ktorý sa nevie dať do pozície nazývanej „pasie koníky" sa neodporúča chodiť po veľmi hrboľatom a natriasavom nerovnom povrchu. Môže to poškodiť zdravý vývoj jeho chrbtice.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally