Ktorý kočík sa v teréne nezľakne kameňov a má vysokú nosnosť?

Zodpovedané
2. jún 2022

Ahoj,

hľadám kočík do terénu, ktorý sa "nezľakne" kameňov, výtlkov a znesie toho viac. Musí mať vyššiu nosnosť - cca do 35 kg. Na cene nezáleží, aj keď občas pravidlo nie všetko drahé je aj dobré je na mieste.

S Thule kočíkmi nemáme až také dobré skúsenosti ako sú ospevované.

Ktorý kočík nám odporúčaš?

Ďakujeme

Ahoj,

určite odporúčam značku TFK. Jedná sa o veľmi kvalitné kočíky s vysokou nosnosťou.

Konkrétne odporúčam model TFK Mono. Patrí medzi tie ťažšie (15,5 kg), čo nemusí každému vyhovovať. I napriek tomu sa s ním veľmi ľahko manipuluje a jeho hmotnosť poznáš až pri skladaní do auta. Kolesá má o niečo menšie ako Thule. Jeho jazdné vlastnosti sú veľmi dobré. Je to taký tank, ktorý prejde všetko. Pri kolesách si môžeš vybrať ich materiál. Buď môžeš mať bezúdržbové kolesá so vzduchovými komorami alebo klasické nafukovacie. Rukoväť nastavíš až do výšky 122 cm, takže je ideálna pre vysokých rodičov. Oproti ostatným trojkolkám má možnosť prerobiť hlbokú vaničku na obojsmerný športiak. Menšie dieťa tak môžeš voziť čelom k sebe. A až povyrastie, tak ho ešte len dáš do klasického športiaku. Nájdeš u neho aj polohovanie nôh, madlo. Samozrejmosťou je predĺžená strieška, priestranné sedenie s možnosťou úplného ľahu alebo ručná brzda.

Ak by si chcela bazárový model, tak odporúčam TFK Joggster Trail 2 a TFK Joggster Adventure 2. Líšia sa materiálom kolies (model Adventure má nafukovací a je cca o pol kg ťažší).

Držím palce pri výbere a keby si mala ešte akúkoľvek otázku, tak mi neváhaj znova napísať.

Prajem Vám pekný deň a pohodové kočíkovanie!
Katka
kočíková poradkyňa Modrého koníka
Kočíkopedia
Blog: kočíkopedia