Ktorý ľahký a skladný kočík má čo najkolmejšiu chrbtovú opierku?

Zodpovedané
13. sep 2023

Ahoj,

do auta máme Easywalker Jackey. Skladanie a rozmer mi vyhovuje, ale nepáči sa mi sedenie. Zároveň pri sede mám dcérku pripútanú iba na bokoch.

Existuje ľahký a skladný kočík, ktorý ide do ľahu?

Chcem, aby chrbtová opierka dovolila dieťaťu sedieť bez toho, aby sa muselo držať madla.

Ďakujem

Ahoj,

Easywalker Jackey je cestovný typ kočíka s funkciou samoskladania do kompaktnej veľkosti príručnej batožiny. Je vhodný na cestovanie a časté presuny autom a aj ako mestský kočík pre staršie dieťa, ktorému vďaka svojej priestrannosti vydrží až do konca kočíkovacieho obdobia. Výška rukoväti sedí skôr nižším až stredne vysokým rodičom.

Kolmý sed sa má využívať krátkokobo (pauza na jedlo), nie pri pravidelnom kočíkovaní. To, čo robí Tvoja dcéra je – tzv. aktívny sed. Ten je u detí prirodzený, preto má väčšina kočíkov sedadlá práve v mienom náklone. Tie s kolmým sedom sú určené na cestovanie a do mesta. Túto pozíciu majú práve z dôvodu jedla na dovolenke, alebo hry za stolom popri mamičke, ktorá si vychutnáva kávu v kaviarni.

Kolmý sed však vieš dosiahnuť aj prikúpením špeciálneho univerzálneho pásu. Ten dokáže aj šikmejšie sedadlo kočíka premeniť na kolmý sed. Robí sa to pripevním pásu okolo konštrukcie a poza jeho chrbtovú opierku. Tá sa tak zafixuje v priamejšej polohe. Nedokáže však vytvoriť úplný kolmý sed. Ten musí prísť od výroby.

Kočíky s kolmým sedom sú – Cybex Eezy S-Twist+², Cybex Mios 3, Bugaboo Bee 6, Cavoe Osis 2.0, Nuna Triv Next, Maxi-Cosi Leona², alebo Babystyle EggZ.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally