Ktorý odpružený kočík pre zimné dieťa a nižších rodičov?

Zodpovedané
16. sep 2022

Ahoj,

som prvorodička a potrebujem poradiť pri výbere kočíka. Dieťa sa narodí v januári a chcela by som dobre odpružený kočík do mesta na rozbité chodníky. Páči sa mi, keď sa kočík hojdá.

V predajni som odskúšala Tutis Uno3+, ktorý mal odpruženie perfektné, ale bol priveľký a príliš vysoký.

Podobne s odpružením bol super Britax Go Big2 a Britax Go Next2. Super manipulácia a košík na nákup do 10 kg. Tam mi trocha vadí vzhľad a v recenziách čítam, že sa nedá športová časť dať do úplného sedu.

Konkrétne Britaxy pozerám aj bazárové, ale nebránim sa aj novým. Limit mám do 1000 eur pre komplet 3-kombináciu. Samozrejme pri lacnejším typu kočíka by som brala 2-kombináciu a kvalitnejšie vajíčko.

Autom často necestujeme, máme ale menší byt (žiaden priestor naviac na úzkej chodbe). Bojím sa kočík nechávať v kočikárni, takže skladnosť by bola plus. Väčšej váhy sa nebojíme, lebo máme výťah.

Hľadám:

  • Dobre odpružený kočík - nafukovaie kolieska mi nevadia. Uprednostnila by som gélové alebo plnené penou, aby som nemusela riešiť defekt.
  • Športová časť radšej s rovným ležaním s možnosťou do úplného ľahu.
  • Nižší, keďže mám 167 cm, manžel 173 cm.
  • S dostatočne priestrannou vaničkou (v predajni mi napr. Britax Smile III neodporúčali, že by bol potom problém s dieťaťom vo fusaku). Páči sa mi panoramatické okienko, ale neviem či stihnem využiť.
  • Musí sa zmestiť do výťahu, ktorý má rozmer 110 x 85 cm.
  • Extra dlhá strieška na športiaku a aj vo vaničke, aby v zime nefúkalo dovnútra.
  • Dobre prístupný košík na nákup.
  • Limit 1000 eur pre 3-kombináciu.

Tu si často odporúčala Moon Relaxx Edition, ale ten mi oproti Tutisu a Britaxu neprišiel odpružený vôbec. Len veľkostne a vzhľadovo ok. Zopu som mala možnosť vyskúšať, tiež mi nevyhovuje.

Poľské kočíky typo Bebetto sa síce hojdali, ale konštrukcii moc neverím. Mali zle prístupné nákupné košíky a nemoderný vzhľad.

Najväčší favorit je pre mňa je vybavením a vzhľadom Espiro Only a Espiro Next.

Ako sú odpružené?

Nemám možnosť odskúšať ich, lebo na predajni ich nemajú.

Ako ďalší zvažujem aj nový Kinderkraft Nea, ktorý tiež nemali na predajni.

Dá sa odpružením a jazdnými vlastnosťami porovnať s Britaxom alebo Tutisom?

Zdá sa mi, že je z lacných a tenkých materiálov. Bojím sa prefukovania oproti napr. Tutisu, kde vanička má technológiu Thermocot so skvelými termoregulačnými vlastnosťami alebo Espiru, kde sa dá krásne na vaničke zdvihnúť ochranu proti vetru vyššie.

Aký kočík by si mi odporučila?

Ďakujem

Ahoj,

vzhľadom k Tvojej výške a požiadavkám Espiro Only a ani Espiro Next neodporúčam. A ak sa ti nepáčilo odpruženie Moon Relaxx Edition, tak Espiro ho má veľmi podobné. Pneumatiky má síce nafukovacie, čo mu o čosi vylepšuje odpruženie, ale Tutis Uno3+ sa jednoznačne nevyrovná. Bude sa Ti zdať tvrdé. No máš pravdu, že je podobne ako Relaxx určený vyšším rodičom. Mínusom Nextu je aj nižšia, iba 15 kg nosnosť športového sedadla.

Kinderkraft Nea je ľahším modelom a vlastnosťami skoro totožná modelu Kinderkraft Everyday. Má pár múch, ale inak je to kvalitný a praktický kočík vo svojej cenovej triede.

Niekomu, kto je taký náročný by som určite odporučila skôr:
Bugaboo alebo Easywalker.

Od Bugaboo si pozri model Bugaboo Fox 2. Má výborné jazdné vlastnosti, je ľahký a skladný. Mínusom je akurát korýtková športová časť.

Bohužiaľ, perfektný kočík neexistuje.

Poznám iba jednen taký skoro dokonalý model. Volám ho kočík, ktorý má všetko. Je ním Easywalker Jimmey. No tento kúsok je nad Tvoj stanovený rozpočet.

A jeho bratský model ktorý by Ti funkčne sedel - Easywalker Harvey. Ten je však tiež korýtkového typu.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally