Ktorý športový kočík je otočný do obidvoch smerov?

Zodpovedané
30. aug 2022

Ahoj,

syn ma síce ešte len 3 mesiace, no už teraz sa mi ledva zmestí do vaničky (67 cm a 7 kg). Pomaly sa rozhliadam po športovom kočíku, ktorý by bol pre nás vhodný.

Požiadavky:

  • keby sa dal dať do úplneho ľahu,
  • vhodný na zimu,
  • na dedinské cesty,
  • otočný obosmerne,
  • ideálna cena do 550 eur.

Existuje taký kočík?

Ďakujem

Ahoj,

škoda že si nenapísala Tvoju výšku, ľahšie by sa mi určoval kočík vhodný pre Teba. Alebo aspoň model, ktorý máš teraz.

Skús si pozrieť otočný model Muuvo Quick 2.0. Keďže vyšiel jeho novší model, tak sa predáva vo veľmi výhodnej, nízkej cene. Jeho veľké kolesá plnené gélom a odpruženie, zvládnu sneh alebo terén dediny. Navyše sa predáva s bohatým základným príslušenstvom, ktoré ku kočíku dostaneš.

Podobným otočným modelom je aj Muuvo Slick.

Dokúpila by som do neho multifunkčnú vložnú tašku od značky Emitex. Napríklad taký model Oxford. Okrem dostupnej ceny zaujme aj možnosťou premeniť ju na fusak. Stačí vybrať dosku a odopnúť nosné popruhy, takže využitie nájde aj neskôr. Dĺžku tašky je možné upraviť stiahnutím, alebo povolením šnúrky okolo hlavy dieťaťa. Šírku je možné upraviť tiež, takže dobre padne do všetkých typov kočíkov. Praktické je aj jej zaistenie proti skĺznutiu.

A poprípade aj podložku do kočíka, či fusaku, tak ja som využívala konkrétne túto Babymoov univerzálnu ergonomickú podložku CosyMorpho, ktorá bola vyvinutá pre správny vývoj chrbtice. Spolu s fusakom, či nepadavou dekou Pinkie bude dieťaťu teplo a zároveň bude mať dosť priestoru.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally