Ktorý športový kočík je sklopiteľný do úplného ľahu 180°?

Zodpovedané
9. dec 2021

Ahoj,

hľadám sklopiteľný športový kočík do úplného ľahu. Tak, aby bola chrbtová opierka a aj opierka nôh v jednej rovine. Nie v uhle 150° ako to býva bežne. Musí to byť 180°.

7 mesačná dcéra má problém so svalstvom, a preto nemôže ležať na naklonenej rovine. Má skoro 9 kg a je dlhá, takže do vaničky sa v zimnej kombinéze a fusaku už takmer nevojde.

Našla som Britax Go Big2, pri ktorom možnosť úplného ľahu 180° uvádza aj výrobca v popise.

Je na trhu ešte niečo?

Väčšinou je napísané, že kočík ide do úplného ľahu, ale na fotkách je vidno mierny sklon.

Ďakujem

Ahoj,

ďalším takýmto modelom, ktorý ide do tzv. úplného ľahu, čiže jeho chrbtovú opierku možno nakloniť do úplného ľahu (viac ako 150 stupňov) je Cybex Melio. Tento šikovný, spratný a dizajnovo originálny športiak v sebe ukrýva viac ako by sa na prvý pohľad zdalo. Je vo svojej kategórií cenovo dostupnejší, prekvapivo ľahký s váhou 6,2 kg. Ponúka polohovanie opierky nôh a odnesie až 22 kg dieťa + 5 kg nákup v košíku. A to je už dosť čo povedať. Určite oceníš jeho spratnosť, prateľnosť poťahu a priestranné sedenie športovej časti.

Takýchto modelov od Cybex nájdeš viac ako napríklad o čosi väčší mestský model Cybex Balios S.

Potom tu máme zastúpenie o niečo terénnejších modelov Cybex Talos S Lux

Mohol by sa ti páčiť aj cenovo dostupný mestský model Kinderkraft Evolution. Je to novinka pre rok 2020. Ide o športovo-kombinovaný mestský model kompaktných rozmerov, veselých a výrazných farieb. Malý rozmer pred aj po zložení dopĺňa nízka celková výška kočíka a menšie predné, aj keď väčšie zadné gumové kolesá pre praktickú manipuláciu v uliciach mesta.

Ak však zvažuješ kočík nielen do mesta, ale aj na mierny terén, tak ti určite odporúčam tebou spomínaný Britax Go Big2.

Držím ti palce. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, login kočikopédie a môj login lulu_originally (pridaj k obľúbeným), aby si neprišla o žiadne novinky a inšpirácie 😉.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally