Ktorý športový kočík je vhodný len na spanie?

Zodpovedané
14. feb 2023

Ahoj,

máme kočík Moon Style, ale 18-mesačný syn už viac behá ako sedí. Rád si však pospí v kočíku. Tento kočík je fajn, no hľadám niečo spratnejšie. A naozaj už len na spánok počas dovolenky a cez výlet. Kočík musí mať dlhú sedaciu časť a aj predĺženú striešku. A nech nezaberá veľa miesta v kufri.

Aký kočík vyhovuje našim požiadavkám?

Ďakujem

Ahoj,

na veľmi podobný otázku som nedávno odpoveda, tak Ti sem pripínam moju odpoveď pre inšpiráciu:

Zvažuj kočíky, ktoré sú ľahké a sú s rozmermi príručnej batožiny. Zároveň s väčšou výškou chrbtovej opierky, ktorá nie je priamo spojená so strieškou, čo poskytuje ešte väčší priestor dieťaťu nad hlavou.

Určite by som zvážila kúpu takého kočíka, ktorý sa dá za sebou ťahať ako kufor. Resp. má buď priamo zabudovaný popruh, alebo ho vložíš do tašky a prevesíš cez rameno.

Takýmto cenovo dostupným modelom napríklad je Cam Compass 2.0. Je to veľmi ľahký 6,9 kg vážiaci cestovný kočík, ktorý je ideálny na dovolenkové obdobie. Zložiť ho dokážeš jednou rukou a po zložení spĺňa kritériá pre rozmery príručnej batožiny do lietadla. Má dokonca teleskopicky vysúvateľnú rúčku, pomocou ktorej sa dá ťahať za sebou ako malý kufrík. Sedadlo má nosnosť 22 kg a je so svojou výškou polohovateľnej chrbtovej opierky vhodné aj pre väčšie deti. Výška rodičovskej rukoväte je 104 cm.

Z tých drahších a obľúbených kočíkov odporúčam Easywalker Miley alebo Easywalker Jackey. Miley má integrovanú cestovnú tašku s popruhom a poteší aj extra ľahkou hmotnosťou (7 kg). Novší model pre rok 2022 je ešte o niečo viac priestrannejší.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally