Ktorý kočík je skladný a vhodný pre deti od troch rokov?

Zodpovedané
10. feb 2023

Ahoj,

hľadám kočík pre deti od 3 rokov.

Požiadavky:

  • skladný,
  • ľahko skladateľný - najlepšie druh skladnosti “do lietadla”,
  • vhodný na občasné používanie na výletoch či dovolenke.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

ono ani tak nezáleží na veku dieťaťa. Závisí na jeho váhe a výške.

Nedávno som na veľmi podobnú otázku odpoveda, tak Ti ju sem pripnem pre inšpiráciu:

Ak dieťa nebude v kočíku pravidelne spávať, tak sa zameraj hlavne na ľahkosť a prípadný prenos kočíka na ramene. Teda na to, aby kočík mal popruh alebo tašku na rameno. To Ti dosť uľahčí jeho prenos, keď bude chcieť deťa behať.

Veľmi dobrým príkladom takéhoto kočíka je Cybex Libelle, ktorý zložíš do kompaktného rozmeru a vložíš do tašky.

Prípadne sú aj skladné cestovné kočíky, ktoré potom za sebou ťaháš ako kufor. To nemusí byť až také pohodlné. Ako príklad uvediem cenovo dostupný model Carrello Astra.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally