Ktorý športový kočík je vhodný na spánok, ľahko sa skladá, má veľkú striešku a nákupný košík?

Zodpovedané
18. júl 2023

Dobrý deň,

hľadám športový kočík pre skoro 2,5-ročné dieťa (91 cm). Teraz mám ABC Design Salsa 4 a hľadám niečo ľahšie a skladnejšie.

Požiadavky:

  • Dôležitá podmienka je polohovanie opierky chrbta a nôh. Nemusí byť úplný ľah. Len chcem, aby sa dieťa v kočíku vyspalo.
  • Dôležité je ľahké skladanie, čo možno najmenší rozmer po zložení (kvôli častému cestovaniu), ale zase nie na úkor pohodlia pre dieťa.
  • Väčšia strieška a pokiaľ možno aj dostatočne veľký košík bude veľké plus.
  • Nebudem chodiť v nejakom teréne, ale aby kočík prešiel aspoň rozbité chodníky a poľnú cestu.

V obchode som pozerala Valco Baby Snap 4 - zakopávala som nohami o tyč. Páči sa mi aj Britax B-Agile, no má krátke sedenie. Už teraz mal syn pol hlavy nad operadlom. U kočíka Easywalker Jackey XL je pre mňa nevyhovujúca strieška.

Vieš poradiť nejaké ďalšie kočíky, ktoré spĺňajú moje požiadavky?

Do kočíka nechcem nejak veľa investovať. Maximálne 300 - 350 eur.

Ďakujem

Ahoj,

nedávno som na podobnú otázku odpovedala, tak Ti ju sem pripnem pre inšpiráciu:

Pozri si hlavne športový model ABC Design Avus. Absencia zadnej osi neobmedzuje v dlhých krokoch, plus má otvorený nákupný košík s nosnosťou 5 kg.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally