Ktorý športový kočík zvládne zimu a zároveň aj dobre vyzerá?

Zodpovedané
6. dec 2022

Ahoj,

chcem kúpiť športový kočík pre dieťa od 6. mesiacov. Dieťa už sedí. Vaničku už nepotrebujem.

Som nižšej postavy. Investovať chcem do 500 eur a chcem, aby kočík dobre vyzeral a bol vhodný aj na zimné obdobie do snehu. Teraz som mala Roan a ten bol super.

Vieš poradiť niečo podobné?

Ďakujem

Ahoj,

pre nižšie mamičky, ktoré májú menej ako 150 cm odporúčam značku kočíkov Greentom. Konštrukcie ich kočíkov a výška rodičovskských rukovätí sú prispôsobené nižším rodičom.

Greentom Upp Reversible 2017 je otočným typom a Greentom Upp Classic 2019 je neotočný športový kočík.

Pozri si imidžovku v podobe modelu Bugaboo Bee 6. Je to top kočík. Ja osobne mám starší model Bugaboo Bee 5, ktorý má 17 kg nosnosť športového sedadla. Bee 6 ju má až 22 kg. Vyhovuje mi, že sedadlo je otočné s možnosťou úplného ľahu a má funkciu kolmého sedu. Navyše namiesto detského madla môžeš zakúpiť aj snack tray, čiže tácku na jedlo. Môj syn ju na prechádzkach miluje a dokonca si ju sám natočí ako potrebuje. Skladanie a rozkladanie je jednoduché a jednoručné. Hliníková konštrukcia je pevná a odolná a váži 9,6 kg. Má väčšie kolesá z tvrdenej gumy a dvojité odpruženie všetkých štyroch kolies, takže zvláda mestské a aj dedinské nerovnosti terénu.

Z klasických špotových kočíkov si určite pozri model Joolz Hub+. Jedná sa o kvalitný ľahší kočík s veľmi dobrými vlastnosťami. Má o čosi užšie sedenie, ktoré nemusí byť pre väčšie dieťa okolo 3 rokov dostatočne pohodlnné. Každopádne sa jedná o super kočík, ktorý odporúčam rada a má väčšinou dobré hodnotenia.

Zaujímavou voľbou môže byť aj model Mutsy Nio.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally