Máme pre 11-mesačného syna kúpiť do mesta športový alebo golfový kočík?

Zodpovedané
25. aug 2022

Ahoj,

máme Joolz Day+. Syn má 11 mesiacov, 11 kg a 80 cm. Hľadám náhradu za Joolz, keďže ten má korýtkové sedenie. To synovi veľmi nevyhovuje.

Hľadám náhradu do 500 eur, najlepšie dlhšia strieška, ľahko zložiteľný. Žijeme v meste, nepotrebujeme žiadny kočík do terénu.

Aký kočík nám odporúčaš?

Mám kúpiť športový alebo golfový?

Ďakujem

Ahoj,

pozerala by som po kvalitných bazárovkách, niečo typu Bugaboo Bee 5 alebo Bugaboo Bee 6. Síce nemá opierku na nohy, ale má dlhšie sedadlo, ktoré ju nahrádza. Po sklopení chrbtovej opierky vytvorí dlhú ložnú plochu. Je vhodný do mesta, keďže má kvalitné dvojité odpruženia a kolesá z tvrdenej gumy. Tie sú odolnejšie a neopotrebujú sa tak rýchlo. Sama vlastním Bee 5 a syn (19-mesačný a 86 cm) v ňom pravidelne poobede spí. Je to ľahký a spratný kočík. Sedadlo má však nižšie položené. K mojej 168 cm výške mi to neprekáža, pretože rodičovská rukoväť je teleskopická a vysoko nastaviteľná, až do výšky 106 cm. Bee 6 má o čosi väčšie kolesá.

Ak chceš niečo nové, tak pozeraj po neotočných modeloch ako je Thule Spring alebo o čosi priestrannejší Baby Jogger City Mini GT2. Tieto kočíky majú kolesá vhodné aj do mierneho snehu.

Cenovo dostupný model s o čosi tvrdším mestskejším odpružením je Hauck Mars. Má priestranné 90 cm sedadlo, ktoré unesie 25 kg dieťa.

Podobným o čosi ťažším modelom je Britax B-Agile R, ktorý nie je až taký skladný. Jeho váhu, skladanie a nesataviteľnú rukoväť aj mamičky hodnotia skôr ako mínus. Inak je to priestranný model, ktorý odkočíkuje viacero detí.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally