Poradíš praktický kočík na dedinu?

Zodpovedané
9. aug 2022

Ahoj,

hľadám kočík, ktorý by sa dal dať do úplného ľahu a zvládol by dedinský terén (rozbité chodníky, poľné cesty). Niekedy ho budeme používať aj v meste (ale aj v meste sú rozbité chodníky). Chcem, aby mal dosť veľkú striešku. Dcéra ma 7 mesiacov a teraz začína postupne sedieť.

Doma máme Joolz Geo a nevyhovuje mi korýtkové sedenie. Taktiež by som bola rada, keby sa dal kočík ľahko poskladať a zabral by málo miesta v aute. Joolz nám zaberá celý kufor a je nesmierne tažký. Cena do 200 eur. Stačí mi aj kočík z bazáru, nemusí byť nový.

Aké sú Tvoje odporúčania?

Ďakujem

Ahoj,

Tvoj rozpočet je skutočne nízky a nie som si istá, či sa do neho zmestím. Samozrejme pokúsim sa.

Ako prví kandidáti by boli Espiro Sonic Air alebo Espiro Sonic Gel. Sú to neotočné modely, ktoré majú nosnosť sedadla až 22 kg. Majú dvojité odpruženie všetkých štyroch kolies. Air má nafukovacie kolesá a Gel má nenafukovacie pneumatiky plnené gélom. Obidva zložíš do kompaktných rozmerov iba jednou rukou a s nasadeným sedadlom.

Podobným modelom je aj novinka Carrello Bravo Plus.

Pozri si aj model Inglesina Maior, ale strieška nie je XXL rozmerov. Tento model by Ťa mohol zaujať jeho nízkou váhou a skladnosťou.

Podobným modelom s iba 15 kg nosnosťou sedadla je Kinderkraft Trig.

Drahšie možnosti kočíkov sú Silver Cross Spirit alebo Zopa Quest.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďaľšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally