Ktorý kočík je najvhodnejší pre aprílové bábätko a prechádzky so psíkom v teréne?

Zodpovedané
29. okt 2022

Ahoj,

hľadáme niečo do terénu. Najskôr ma zaujal Thule Urban Glide 2 trojkolka, ale ten s menšími kolesami. Odradila ma cena a vraj sa nedá otočiť športová časť.

Určite hľadám 3-kombináciu, prípadne 2-kombináciu a dokúpenie vajíčka.

Boli mi doporučené aj ABC Design nemecký výrobca a Easywalker. Dnes ma oslovil Noordi Fjordii. Potom čo tu čítam, tak si ma odradila. Teraz netuším do akej značky ísť.

Bábätko sa narodí v apríli a ani netuším do akého obdobia budeme využívať vaničku. Ale určite viem, že každý víkend a aj v týždni budeme chodiť so psíkom na prechádzky - asfalt, štrková cesta, trávnatý terén a pod.

Aký kočík nám odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

ak terén a psíky, tak je dôležitá dobrá manipulácia s kočíkom v teréne a zároveň jeho ľahšia váha. V tomto smere jednoznačne víťazia trojkolky, s ktorými sa v teréne lepšie manipuluje.

Pravdou však je, že väčšina z nich má športové sedadlá neotočné. A to aj model Thule Urban Glide 2, tak aj menší mestskejší brat Thule Spring. Konkurenti v podobe Baby Jogger Summit X3, Baby Jogger City Elite 2 alebo menší Baby Jogger City Mini GT2 sú na tom z otočnosťou rovnako.

Pre terén, ktorý opisuješ sa mi zdá vhodný Easywalker Harvey3 alebo prepracovanejší Easywalker Harvey3 Premium. Prípadne si môžeš dokúpiť aj terénnešie nafukovacie pneumatiky. V prípade potreby ich ľahko zamieňať medzi terénom mesta a skutočným terénom na prechádzke so psíkmi. Poprípade si pozri ich bratský model Easywalker Jimmey, ktorý prišiel na trh v tomto roku a získava čoraz väčšiu popularitu. Bábätko bude mať v ňom od narodenia jedinečný komfort a pohodlie. Podrobnejšie som jeho funkcionalitu opísala v krátkom podrobnom článku, ktorý si môžeš prečítať.

Prípadne si pozri terénnejšie štvorkolesové kočíky, ktoré sú už ale váhovo ťažšie. Vyššia váha, však ide - „ruka v ruke" s dobrou stabilitou v teréne a vyššou odolnosťou konštrukcie, ktorá je v teréne viac namáhaná. Ja Ti odporúčam modely X-Lander X-Move, Tutis Uno 3+ alebo hybridné kočíky Muuvo Quick 3.0, či Muuvo Trick.

Pozri aj Cybex Talos S Lux, ktorý je síce ťažší, ale za to sa skvele hodí do terénu.

A ešte kočík ABC Design Salsa 4 Air, ktorý je určený pre vysokých rodičov. Hravo zvláda terén a je tiež z tých váhovo ťažších.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally