Najlepšia trojkombinácia podľa Eli - aký je úplne najlepší kombinovaný kočík v 3kombi sete, podľa teba?

Zodpovedané
28. aug 2020

Ahoj,

úplne najlepšia trojkombinácia kočíka by bola podľa teba aká?

Ďakujem pekne 🙂

Ahoj,

táto otázka je strašne strašne komplexná, pretože u normálneho človeka “najlepšia” znamená najlepšia z pohľadu nejakých jeho potrieb, vyhľadávaných faktorov. A tak isto aj štýlu a ceny. Tiež je otázka, či myslíme ako trojkombináciu klasickú - už vopred predpripravenú aj s vajíčkom, alebo rátame aj tie, kde si všetky diely, alebo aspoň časť z nich treba nasurovku vyskladať. Také sú niekedy aj lepšie, pretože si človek vyberá najmä podľa športovej časti a zvyšok už len doskladá k nej.

Každopádne, ja osobne by som tiež riešila najmä športiak, a teda aj terén a skladnosť a vlastné potreby (a aj keď som pomerne vysoká. Skôr preferujem menšie, skladnejšie kočíky, ktoré mi nie sú na ťarchu) a aj kombináciu by som vyberala podľa toho.

Môj kočík by tiež nebol čierny, nejak mi to ku kočíku nesedí. A k tomu moja osobná skúsenosť a preferencia mi ukázala, že najlepšie sa riadia konštrukcie, kde sú predné a zadné kolesá rovnaké na šírku - manipulácia je proste skvelá v takých prípadoch. Preto som milovala tlačiť môj milovaný Seed Papilio, o ktorom aj poviem, že je za mňa asi naj, aj keď si nemyslím, že pre všetkých.

Seed Papilio

Mamas&Papas Urbo má viaceré nevýhody, ale i tak mi vyhovoval.

Mamas&Papas Urbo

Z terénnych by som označila za jedny z najlepších Emmaljungy.

Emmaljunga NXT60 Flat

Emmaljunga NXT60 Ergo

Emmaljunga NXT90 Ergo

Emmaljunga NXT90 Flat

A tiež Britax Go Big je jazdne fantastický.

Britax Go Big

Z malých mi dosť sedel Cybex Mios a veľmi veľmi sa mi pozdáva aj iCandy Orange, len u nás moc nedostať, plus je drahý.

Cybex Mios

iCandy Orange

Baby jogger City Premier je tiež overenou, praktickou kvalitou "do voza aj do koča".

Baby Jogger City Premier

Z typicky trojkombinačných setov sú to najmä poľské kočiare a iné takéto robustnejšie. Nemôžem tak úplne odporučiť trojkombináciu, lebo za mňa vajíčko má byť lepšie, takže jedine vyskladané s vajíčkom nejakej lepšej značky, alebo ak nájdeš taký set.

Ja by som tam ale zasa uvažovala o niečom menšom typu Espiro Only alebo Baby Design Smooth. Ale nemyslím si, že sú najlepšie, len najrozumnejší kompromis ceny a kombinácie na začiatok. Napr. taký rok a pol a potom by som ja jednoznačne prechádzala na ľahký neotočný športiak. Jané Kawai sa mi z kombinácií veľmi pozdáva tiež.

Espiro Only 2020

Baby Design Smooth

Jané Kawai

A teda, je to veľmi o potrebách, všeobecne by som jeden za najlepší neoznačila. Ale keby kupujem čosi, a nemám nijaký limit, sama pre seba by som asi kupovala zasa Seed. AAALE lákal by ma aj Gesslein FX4 a podobné praktické novinky.

Gesslein FX4 Life

Alebo niečo terénne ako Bumbleride Era.

Bumbleride Era

Prajem to najpohodlnejšie kočíkovanie,
Eli