Aký kočík pre 11-mesačného syna vydrží už do konca kočíkovacieho obdobia?

Zodpovedané
20. sep 2022

Ahoj,

chcem zrušiť našu trojkombináciu, ktorá už zažila veľa km a aj veľa rokov. Je to taký tank - Tako Captiva. Je však úžasný.

Ja však potrebujem niečo spratnejšie do auta a hlavne, čo sa skladá v jednej časti. Cesty aj mestské, ale aj dedinské, sem tam kamienky a teda ak bude sneh, aby som vedela prejsť.

Malý má 11 mesiacov a chcem, aby nám už vydržal do konca kočíkovania.

Požiadavky:

  • Kolieska mám rada nafukovacie, ale nebránim sa aj iným.
  • Sedenie najlepšie v oboch smeroch, ale vedela by som sa zmieriť aj v smere jazdy.
  • Dlhšia strieška, okienko, sedadlo aj do ľahu, madlo pre dieťa a rúčka v celku.
  • Chcem niečo, čo ma 4 kolesá.
  • Cenovo niečo do 250 eur, najlepšie bazár.


Aký kočík odporúčaš?

Ďakujem

Ahoj,

prvý mi napadol cenovo dostupný kočík Petite&Mars Street+ Air. Má nafukovacie kolesá a u mamičiek je dosť populárny. Otočnosť sedadla však u neho nečakaj, ako ani u väčšiny kočíkov tohoho typu. Myslím tým pokračovacie športové modely kočíkov. Také, ktoré zároveň prejdú terén a ich sedadlá majú väčšiu nosnosť (22 kg), takže vydržia až do konca kočíkovacieho obdobia.

Verzia s bezúdržbovými kolesami je zase Petite&Mars Street+ RWS. Ale pozor. Pri týchto modeloch jednoznačne platí, že je buď milovaný alebo nenávidený. Nič medzitým nie je. Mamičkám, ktoré ho často skladajú prekáža práve horšia manipulácia pri skladaní. Druhým mínusom uvádzajú jeho celkovú váhu po zložení a v kufri auta zaberie o čosi viac miesta. Všetky modely majú 48 cm výšku chrbtovej opierky a možnosť úplného ľahu je u nich samozrejmosťou. Priemer zadných kolies je 24 cm.


Často tiež odporúčam aj športový model Carrello Bravo Plus. Má veľmi dobré recenzie a svojimi dvojito odpruženými kolesami zvláda aj nerovný povrch. Jeho chrbtová opierka má výšku 50 cm.

Najdlhšiu výšku chrbtovej opierky až 54 cm má jednoznačne Muuvo Roox. Tento model má nenafukovacie pneumatiky plnené gélom a priemer jeho zadných kolies je 23 cm.

A pozri si aj cenovo dostupný športový kočík Kinderkraft Route. Kolesá má nenafukovacie plnené penou s priemerom zadných kolies 23 cm. Má dvojité odpruženie všetkých štyroch kolies. Výšku chrbtovej opierky 50 cm.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.


Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally