Poradíš súrodenecký kočík, ktorý je vhodný do mesta a aj na turistiku?

Zodpovedané
26. jan 2023

Ahoj,

chcem vedieť Tvoj názor na dobrý súrodenecký kočík. Máme 13-mesačné dievčatko a o pár dní pribudne aj chlapček. Zo začiatku by sme ho teoreticky vedeli mať vo vaničkovom kočíku a dcéru v športovom.

Časom, keď sa bude dať, chceli by sme jeden športový kočík pre obidve deti. Bolo by to tak jednoduchšie ako s dvoma kočíkmi. Nepáčia sa nám kočíky, ktoré sú pod sebou a ten spodný je skoro na zemi. Skôr by som uvítala sedacie časti vedľa seba, resp. oproti sebe.

Vieš poradiť dobrý kočík aj do mesta a aj na turistiku?

Musí mať dostačujúcu nosnosť.

Ďakujem

Ahoj,

ak chceš dosiahnuť kvalitné spojenie terénov mesta a výletov (turistiky), tak Ti jednoznačne odporúčam súrodenecký kočík Baby Jogger City Mini GT2 Double. Ten zvládne aj zhoršený terén. Nevýhodou je vyššia hmotnosť, čo je pri súrodeneských kočíkoch normálne. Má priestrannejšie sedadlá s vyššou nosnosťou. Síce má v názve „City" (čo v preklade znamená „Mesto"), ale jeho kolesá a odpruženie sú vhodné do mesta a aj do náročnejšieho lesného terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné preklopenie na bok pri jazde šikmým, resp. kopcovitým terénom. Ale to má väčšina trojkolesových, či štvorkolesových kočíkov.

Ak výlety nebudú až v takom nerovnom teréne, tak pouvažuj nad kočíkom Casualplay Tour Twin. Je cenovo dostupnejší. Jeho odpruženie je o čosi tvrdšie - mestskejšie. Predné kolesá má odpružené pružinami a zadné kolesá mechanicky. Znamená to, že na nerovných kockách (mačacích hlavách) to budeš cítiť. Prechod nimi nie je až taká hladká jazda skoro pre žiadny kočík. Jeho kolesá sú menšie a stavané skôr na rovný asfaltový alebo dlažobný povrch. Patrí však na trhu k ľahším, obľúbeným súrodeneckým športovým kočíkom. Má aj hlbokú vaničku s vnútornými rozmermi 75 x 37 cm.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally