Je žiadúce odsávať mlieko počas mojej choroby?

Zodpovedané
1. mar 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom odsávania mlieka.

Je žiadúce odsávať mlieko počas choroby?

Vychádzam z toho, že predpokladám u seba protilátky.

Mohla by som mlieko neskôr použiť a očakávať silnejšiu obranyschopnosť môjho dieťatka?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak dojčíte a ste chorá, tak pokračuje v dojčení. Materským mliekom dostane Vaše bábätko protilátky, ktoré mu tak odovzdáte. Pokiaľ chcete toto na protilátky bohaté mlieko odsávať, nemyslím, že je to nutné.

Vaše mlieko bude vždy v top kvalite. Pokiaľ chcete prospieť imunite Vášho bábätka maximálne, dojčite čo najdlhšie. Ideálne do samoodstavenia.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová