Kvôli depresii nechcem dojčiť. Ako dosiahnem, aby sa mi nespustilo mlieko?

Zodpovedané
21. nov 2020

Dobrý deň,

pri prvej dcére som mala zastavenú laktáciu z dôvodu, že som mala depresiu. Čakám druhé dieťa a viem, že nechcem dojčiť. Znovu sa obávam depresie.

Ako dosiahnem, aby sa mi nespustilo mlieko?

Ako zastavím laktáciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

laktáciu predísť bohužiaľ nejde, telo neošálíte. Akonáhle telo porodí, naštartujú sa aj ďalšie prirodzené procesy.

Laktáciu však môžete zastaviť prirodzene tak, že jednoducho nebudete dojčiť. A ak sa nalejú prsia, budete odsávať do úľavy (nie viac) prsia chladiť a postupne laktácia ustane. Ďalšou možnosťou je medikácia, môžete sa dohodnúť pri hospitalizácii priamo s lekárom.

Je však možné, že druhýkrát nebude všetko prebiehať tak, ako prvýkrát. Ste už skúsenejšia, viete, čo očakávať, k pocitom, ktoré ste mali prvýkrát dôjsť nemusí.

Držím palce, aby ste všetko zvládla.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová