Kedy odporúčate očkovať Nimenrix a ovčie kiahne?

Zodpovedané
22. jún 2022

Dobrý deň,

syn má 9 mesiacov.

Kedy odporúčate očkovať Nimenrix a ovčie kiahne?

Máme za sebou prvé dve dávky Hexavakcíny s pneumokokmi a rotavírmi. Plus prvé dve dávky Bexsera. Druhú dávku Bexsera mal koncom 7 mesiaca.

Keďže sme endemická oblasť, tak chceme aj očkovanie proti kliešťovej encefalitíde.

Kedy budúci rok mám plánovať začatie očkovania a koľko je dávok?

Ďakujem

Dobrý deň,

ovčie kiahne by som zaočkovala na 15. mesačnej prehliadke spolu s Priorixom (MMR). Medzi tým, dajme tomu v 13,5 mesiaci Nimenrix.

Čo sa týka kliešťovej encefalitídy, tak sú potrebné 3 dávky . Ideálne je začať očkovať v januári, aby do leta bola vytvorená ochrana dieťaťa. To by Vám malo pekne vyjsť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas